Jak wzmocnić mięśnie szkieletowe? Najpopularniejsze rodzaje ćwiczeń

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak wzmocnić mięśnie szkieletowe? Najpopularniejsze rodzaje ćwiczeń - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Mięśnie to tkanki szczególnie istotne dla poprawnego funkcjonowania organizmu. Odpowiednio wzmocnione mięśnie szkieletowe pomogą nam zachować dobrą kondycję przez długi czas i uniknąć różnego typu bólów, zwłaszcza reumatycznych, kręgosłupa, stawów i innych. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób można wzmocnić swoje mięśnie, poniżej przedstawiamy krótką podpowiedź. Wskażemy, jakie rodzaje treningów są przeznaczone do ogólnego wzmocnienia mięśni szkieletowych i dla kogo są odpowiednie.

Ćwiczenia izometryczne – uniwersalne ćwiczenia wzmacniające

Ćwiczenia izometryczne to inaczej ćwiczenia wzmacniające, polegające na naprzemiennym napinaniu i rozluźnianiu mięśni. Są to ćwiczenia uniwersalne, dość łatwe do wykonywania, do których nie potrzebujemy dostępu do specjalistycznych urządzeń lub rozległej przestrzeni treningowej. Ćwiczenia te można z łatwością wykonywać w swoim domu.

Większość ćwiczeń izometrycznych polega na napinaniu wybranej partii mięśni, utrzymywaniu napięcia przez kilka - kilkanaście sekund, a następnie rozluźnieniu mięśni.

Są to ćwiczenia polecane szczególnie osobom przechodzącym rekonwalescencję po różnego typu wypadkach i urazach. Zwłaszcza jeśli osoby takie były unieruchomione przez okres kilku tygodni lub nawet miesięcy. Są ponadto przeznaczone dla osób starszych, osób cierpiących na zanik mięśni oraz dla sportowców. W tym ostatnim przypadku ćwiczenia izometryczne służą wzmacnianiu wybranych części ciała, zwłaszcza tych najczęściej wykorzystywanych podczas uprawiania sportu.

Pilates - wzmocnienie wszystkich mięśni organizmu

Pilates to jeden z treningów, który obok jogi oraz zumby wywołał niemałe zamieszanie w środowisku polskiego fitnessu. Pilates jest szczególnie polecany dla osób, które mają problemy z posturą, cierpią na chroniczne bóle, a zwłaszcza – bóle pleców. Na pilates uczęszczają więc osoby prowadzące siedzący tryb życia, mało aktywne oraz inne, które chcą po prostu wzmocnić swoją tkankę mięśniową.

W czasie treningu pilates oprócz samego wykonywania ćwiczenia fizycznych trenuje się również inne istotne aspekty naszego organizmu. Chodzi przede wszystkim o prawidłową kontrolę oddechu, koncentrację świadomości na wykonywanych ćwiczeniach, trening równowagi, precyzji oraz płynności wykonywanych ruchów.

Pilates przynosi szczególne efekty w odniesieniu do pleców i kręgosłupa. Pozwala wzmocnić gorset mięśni otaczających kręgosłup, a tym samym zredukować występujące w nim bóle.

Trening EMS – skuteczny i praktyczny trening dla ciebie

Zgodnie z opinią specjalistów trening EMS to obecnie najbardziej skuteczny i efektywny rodzaj treningu. Jego wyjątkowość polega na zastosowaniu specjalnej aparatury wzmacniającej wykonywane ćwiczenia. Składają się na nią: kamizelka, pas oraz obręcze na uda. Podłączone do nich, niewielkie diody wysyłają impulsy stymulujące pracę naszego mózgu. Ten z kolei stymuluje mięśnie do jeszcze głębsze i intensywniejszego wysiłku.

EMS trening, o którym więcej dowiesz się pod adresem: https://meonems.pl/trening-ems/, przeznaczony jest dla różnych grup odbiorców. Ze względu na jego wysoką skuteczność (20 minut treningu EMS zastępuje nawet 1,5 godziny konwencjonalnego treningu siłowego) korzystają z niego profesjonalni sportowcy. Ponadto, trening EMS jest dedykowany osobom przechodzących rehabilitację, które potrzebują odbudować tkanki mięśniowe.

Trening EMS odbywa się pod okiem profesjonalnego fizjoterapeuty i polega na wykonywaniu określonych ćwiczeń w ustalonych seriach. W ich trakcie aparatura wzmacnia skurcze mięśni, stymulując do pracy nawet najgłębiej położone włókna mięśniowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy