Reklama

4 rzeczy, które wpływają na czas oczekiwania na salę weselną

Opublikowano:
Autor:

4 rzeczy, które wpływają na czas oczekiwania na salę weselną - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Jeszcze kilkadziesiąt lat temu termin ślubu uzależniony był od wolnego terminu w kościele lub w urzędzie. Dziś jest on uzależniony od tego, kiedy dostępna będzie sala weselna. Jak przekonują się setki młodych par, znalezienie wymarzonej sali i zarezerwowanie jej w planowanym przez siebie terminie bywa bardzo trudne. Czas oczekiwania na lokal sięga nawet kilkudziesięciu miesięcy. Jeśli jednak nieco młodzi nieco zmienią swoje wymagania wówczas termin oczekiwania na lokal może być znacznie krótszy. Podpowiadamy, jak tego dokonać.

1. Liczba gości

Wybierając salę weselną należy wziąć pod uwagę liczbę gości zaproszonych na to wspaniałe wydarzenie. Planując uroczystość rok lub dwa lata wcześniej nie ma się pewności czy wszyscy przyjmą zaproszenie i będą mogli cieszyć się szczęściem młodych. Jednak już na tak wczesnym stadium można w przybliżeniu określić czy zaproszonych będzie kilkudziesięciu czy kilkuset. Warto wiedzieć, że im mniejsza liczba gości tym większa liczba sal weselnych będzie w stanie ich pomieścić. Dzięki temu łatwiej znaleźć odpowiednie pomieszczenie na tę uroczystość.

2. Rodzaj sali

Organizatorzy wesel mają zazwyczaj swoje, ściśle określone wyobrażenia dotyczące poszczególnych elementów składowych uroczystości. Wśród nich jest konkretna sala weselna lub rodzaj sali. Marzeniem wielu młodych jest wesele w pałacyku, w urządzonej klasycznie lub rustykalnie sali itp. Niestety liczba sal weselnych spełniających wymagania par jest ograniczana, co wydłuża znacznie okres oczekiwania na wymarzony lokal. Jeśli młodzi zdecydują się na salę różniącą się nieco od wymarzonej, wówczas z pewnością uda się znaleźć miejsce na wesele z krótszym okresem oczekiwania.

3. Lokalizacja sali weselnej

Kolejnym elementem wpływającym na czas oczekiwania na salę weselną jest jej lokalizacja. Sale umiejscowione w mniejszych miejscowościach oraz na wsiach są niekiedy dostępne niemal od ręki. Jeśli sala weselna Warszawa jest niedostępna być może warto rozejrzeć się w Płocku, Sochaczewie czy Otwocku za wolnym lokalem? Niestety, lokale znajdujące się w większej odległości, mają swoje wady – trzeba do nich dojechać oraz zapewnić gościom nocleg.

4. Wybór dnia uroczystości

W Polsce związki małżeńskie są zawierana głównie w sobotę. Dlatego też sale weselne mają rezerwacje w niemal wszystkie soboty roku. Jeśli jednak młodym zależy na przyspieszeniu wesela mogą wybrać inny dzień tygodnia. W dni powszednie lokale są mniej oblegane, a co za tym idzie termin oczekiwania na nie jest znacznie krótszy.

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z najbardziej oczekiwanych dni w życiu wielu osób. Niektórzy przez całe swoje życie planują, jak będzie wyglądało ich wymarzone wesele. Jednak często okazuje się, że marzenia i rzeczywistość rozmijają się ze sobą. Jednym z największych problemów z jakim stykają się nowożeńcy planujący swój ślub jest znalezienie odpowiedniej sali weselnej dostępnej w konkretnym terminie. Zdarza się, że wymarzony lokal będzie wolny dopiero za 2-3 lata i wtedy młodzi stają przed trudnym wyborem – znaleźć coś innego czy czekać? W takiej chwili warto usiąść spokojnie i przemyśleć wszystkie za i przeciw. Następnie rozejrzeć się wokół i poszukać innego miejsca. Bardzo możliwe, że w okolicy znajduje się lokal spełniający większość wymagań młodych, którego dotychczas nie znali, a termin oczekiwania jest krótszy o wiele miesięcy. Niekiedy warto zrezygnować z niektórych marzeń lub delikatnie nagiąć je do rzeczywistości, aby cieszyć się dniem swojego ślubu nie za dwa lata, a już wkrótce.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy