Reklama

Reklama

Straż Miejska w Płocku bez komendanta. Szef jednostki zrezygnował

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Straż Miejska w Płocku

Straż Miejska w Płocku bez komendanta. Szef jednostki zrezygnował - Zdjęcie główne

foto Straż Miejska w Płocku

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Piotr Umiński, szef płockiej straży miejskiej, zrezygnował ze stanowiska i przestał pełnić obowiązki komendanta municypalnych. Trwa nabór na nowego dowódcę jednostki.

Reklama

Umiński, choć dowodził strażnikami miejskimi od kilku lat (od 2017 roku), to z płocką jednostką związany był od dawna. Pracę w straży rozpoczął w 1996 roku przechodząc przez większość szczebli kariery zawodowej. Właśnie dlatego informacja o jego rezygnacji była dużym zaskoczeniem. Skąd ta decyzja?

- Rezygnacja ze stanowiska wpłynęła we wtorek, 4 maja – podał Hubert Woźniak z płockiego ratusza. – Jak uzasadnił, przyczyny tej decyzji są osobiste, dlatego nie chcemy ich komentować – wyjaśniał.

Trwa nabór na stanowisko. Kandydaci mogą przesyłać swoje aplikacje do 20 maja. 

- Do czasu wyboru nowego szefa jednostki oddelegowano na to stanowisko urzędnika – precyzuje Woźniak. – Będzie on odpowiedzialny za straż miejską do chwili wyboru nowego komendanta – dodał.

Nabór na stanowisko trwa. Wśród niezbędnych wymagań, które spełnić musi kandydat na szefa płockiej jednostki, jest nieposzlakowana opinia, niekaralność, wykształcenie wyższe, co najmniej 5-letni staż pracy (w tym 3-letni na stanowisku kierowniczym), sprawność fizyczna i psychiczna, umiejętności zarządzania personelem i pracy w zespole. Ważnym punktem jest też „przedstawienie koncepcji funkcjonowania Straży Miejskiej w Płocku”.

Ponadto przyszły komendant municypalnych musi wykazać się znajomością konkretnych ustaw (w tym tej o strażach gminnych z 29 sierpnia 1997 roku , kodeksu karnego czy prawa o ruchu drogowym), musi też przejść podstawowe szkolenie dla strażników gminnych oraz badania lekarski i psychologiczne. 

Szczegółowe wymagania i informacje o naborze dostępne są na stronie internetowej Straży Miejskiej w Płocku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy