Reklama

Reklama

Zero złotych dla Płocka z Polskiego Ładu. Małecki: Rekordowe pieniądze skierowano do powiatu i skorzysta na tym Płock

Opublikowano:
Autor:

Zero złotych dla Płocka z Polskiego Ładu. Małecki: Rekordowe pieniądze skierowano do powiatu i skorzysta na tym Płock - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejne środki trafiły do samorządów w ramach rządowego funduszu „Polski Ład”. Rekordowe wsparcie otrzymał chociażby powiat płocki. Miasto po raz kolejny jednak musiało „obejść się smakiem”. – Z inwestycji powiatowych skorzysta także Płock – tłumaczył w rozmowie z nami Maciej Małecki, wiceminister aktywów państwowych.

Reklama

Przypomnijmy, 73 mln zł – tyle powiat płocki otrzymał z rządowego programu. Symboliczny czek z rąk premiera Mateusza Morawieckiego, odebrał starosta płocki. Za te pieniądze zrealizowane zostaną drogi o łącznej długości ponad 20 km w gminach Bielsk i Staroźreby.

O doskonałej współpracy samorządów i rządu przekonywano podczas sobotniej konferencji prasowej. Jak zapewniał Sylwester Dąbrowski, wicewojewoda mazowiecki, dzięki dofinansowaniu z tego programu zmodernizowanych zostanie wiele kilometrów ważnych dróg.

- Tam gdzie mieszkają ludzie, tam muszą być dobre drogi  - mówił Sylwester Dąbrowski, wicewojewoda mazowiecki podczas spotkania z dziennikarzami. – Teraz wiele zniszczonych ulic zostanie zmodernizowanych. To będą inwestycje dla mieszkańców, którzy będą mogli w sposób bardziej komfortowy i bezpieczny dostać się do pracy, szkół, domów czy ośrodków zdrowia.

Wicewojewoda zapewnił też, że kolejne odsłony rządowego programu są już planowane. – Będą kolejne odsłony konkursu i kolejne środki  dla samorządówNa co? Tego jeszcze nie wiadomo. Polski rząd słucha samorządów i w oparciu o te głosy przekazuje pieniądze - mówił wicewojewoda Dąbrowski.

W tej odsłonie rządowego programu 24,5 mln zł trafiło do powiatu mławskiego i 73 mln zł do powiatu płockiego. 

- Żaden rząd w historii Polski tak nie wspierał tak bardzo małych samorządów – zapewniał Maciej Małecki, wiceminister aktywów państwowych. – Tylko teraz przekazujemy blisko 100 mln złotych do powiatu płockiego i mławskiego na inwestycje potrzebne mieszkańcom, niezbędne do rozwoju stref przemysłowych. 

Minister Małecki zapewniał, że rząd Prawa i Sprawiedliwości kieruje pieniądze do tych miejscowości, które przez lata były pomijane.

- Nasi poprzednicy, platforma i PSL, patrzyli przez palce na złodziei z mafii paliwowych, którzy okradali budżet – grzmiał podczas konferencji Małecki. - My przygotowaliśmy konkretne ustawy, które uderzyły w tych aferzystów i zamknęliśmy furtki, którymi wyprowadzali oni krajowy majątek. Dziś mogę powiedzieć, że m.in. te pieniądze są w powiecie płockim na remont ważnych dróg.

Tymczasem, jak już pisaliśmy, pieniądze w ramach Polskiego Ładu po raz kolejny ominęły Płock. Miasto wnioskowało m.in. o środki na wsparcie budowy Nowej Przemysłowej oraz utworzenie terenów inwestycyjnych. Miasto wnioskowało o 300 mln zł, ale pieniędzy nie otrzyma. Dlaczego?

- Drogi, które będę remontowane przez powiat płocki w gminach Bielsk i Staroźreby, odciążą Płock – tłumaczył Małecki. – To są arterie, którymi potężne TIR-y będą omijały miasto. Drogi te przenoszą ciężki transport na gminy Bielsk i Staroźreby. To wsparcie także dla Płocka. 

Minister Maciej Małecki przekonywał też, że samorząd Płocka wcześniej otrzymał konkretne środki – także na inwestycje drogowe. 

- Miasto Płock nigdy w historii nie otrzymało choćby ułamka tych pieniędzy, jakie przekazuje rząd Prawa i Sprawiedliwości – przekonywał wiceminister. -  Kolejnym, potężnym zastrzykiem finansowym dla Płocka są większe wpływy podatkowe z Orlenu, o których miasto kilka lat temu mogło pomarzyć. 

Przypomnijmy, w ramach 5. edycji konkursu do rozdysponowania było 5 mld zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy