Reklama

Reklama

Zero złotych dla Płocka, za to rekordowe dofinansowanie dla powiatu płockiego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Zero złotych dla Płocka, za to rekordowe dofinansowanie dla powiatu płockiego - Zdjęcie główne

Płock wnioskuje o dofinansowanie na Nową Przemysłową kolejny raz | foto Michał Wiśniewski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat płocki może pochwalić się rekordowym, bo aż 73-milionowym dofinansowaniem na budowę dróg gminnych z rządowego funduszu "Polski Ład". Miasto Płock nie dostało za to ani złotówki.

Reklama

Nowa Przemysłowa nie ma szczęścia i w najbliższej przyszłości nie zanosi się na to, żeby nad tą inwestycją zaświeciło słońce. Miasto na początku pandemii otrzymało dofinansowanie na inwestycję, ale warunki konieczne do spełnienia odstraszyły prezydenta od przyjęcia pieniędzy. W czasach covidowej niepewności na rynku trudno było oszacować zainteresowanie inwestorów ziemią. A w przypadku Nowej Przemysłowej mowa o dziesiątkach hektarach ziemi, która póki co jest w zasadzie bezużyteczna.

Miasto składało wniosek od dofinansowanie tej inwestycji także w poprzednich edycjach różnych konkursów. Za każdym razem projekt nie zdobył uznania rządu. Podobnie jest w piątej, choć trzeba przyznać, że miasto licytowało wysoko - prezydent Nowakowski wnioskował o 300 mln złotych na dwa projekty: 

  • "Rozwój spójnego funkcjonalnie terenu inwestycyjnego w Płocku poprzez budowę przedłużenia ulicy Przemysłowej z układem komunikacyjnym dróg i infrastrukturą”, dotyczący utworzenia nowych terenów inwestycyjnych w Płocku, w tym rozbudowy połączeń drogowych w sąsiedztwie ul. Bartoszewskiego - 100 mln złotych,
  • "Utworzenie nowych terenów inwestycyjnych w Płocku poprzez rozbudowę połączeń drogowych wraz z infrastrukturą w otoczeniu ul. Władysława Bartoszewskiego” dotyczył budowy przedłużenia ulicy Przemysłowej wraz z układem komunikacyjnym dróg i  infrastrukturą - 200 mln złotych.

- Jednym z naszych priorytetów jest rozwój stref przemysłowych. Głównie po to, by tworzyć nowe miejsca pracy, pozyskiwać nowych inwestorów, czy poprawiać dostępność do nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Dlatego w odpowiedzi na ogłoszony nabór w ramach piątej edycji rządowego fundusz Polski Ład przygotowaliśmy dwa projekty na łączną kwotę prawie 300 mln zł – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

W ramach V edycji konkursu do rozdysponowania było 5 mld złotych. Samorządy mogły składać wnioski o dofinansowanie 98 proc. inwestycji z zakresu:

  • budowy lub modernizacji infrastruktury drogowej,
  • budowy lub modernizacji infrastruktury elektroenergetycznej, w tym oświetleniowej,
  • budowy lub modernizacji infrastruktury technicznej drogowej,
  • budowy lub modernizacji infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, w tym elementów melioracji gruntu.

Pozytywnie rozpatrzono wnioski 52 gmin. Maksymalną kwotę, czyli 250 mln złotych, rząd przyznał:

  • Częstochowie,
  • gminie Sławków,
  • Gorzowowi Wielkopolskiemu, 
  • Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Podkarpackiego. 

Rekordowe 73 mln złotych dostał także powiat płocki. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy