Reklama

Reklama

Rekordowe dofinansowanie dla powiatu płockiego. Ponad 73 mln zł na inwestycje drogowe

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Płocku

Rekordowe dofinansowanie dla powiatu płockiego. Ponad 73 mln zł na inwestycje drogowe - Zdjęcie główne

foto Starostwo Powiatowe w Płocku

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 73,5 mln zł - tyle powiat płocki otrzymał z Rządowego Funduszu Polski Ład. Symboliczny czek na te środki starosta płocki odebrał z rąk premiera RP, Mateusza Morawieckiego.

Reklama

To rekordowe dofinansowanie dla powiatu płockiego. Za pieniądze te zrealizowany zostanie ciąg dróg w gminach Bielsk i Staroźreby o łącznej długości ponad 20 km. 

- To efekt ciężkiej pracy, profesjonalizmu pracowników i wielkiej determinacji samorządu - podkreśla Sylwester Ziemkiewicz, starosta płocki. - Staraliśmy się o to dofinansowanie, ponieważ dzięki niemu będziemy mogli zrealizować inwestycje, na które samodzielnie nie byłoby nas po prostu stać. 

Za te środki rozbudowany zostanie ciąg dróg Goślice-Leszczyn-Smolino-Sędek-Przeciszewo i Opatówiec-Zagroba. Inwestycja zakłada rozbudowę w formule zaprojektuj i wybuduj. W zakres robót wejdą m.in.: poszerzenie i wzmocnienie konstrukcji jezdni, chodniki, pobocza oraz roboty odwodnienia.

Inwestycja ma najwyższy priorytet pod względem bezpieczeństwa oraz zachowania płynności ruchu kołowego. Jak przekonują w powiecie płockim, po rozbudowie Olefin III, największego projektu petrochemicznego w Europie, dotychczasowe drogi stałyby się niedrożne.

- Nasza inwestycja ma strategiczne znaczenie w kontekście gospodarczym w skali tego regionu - podkreślał Ziemkiewicz. - Dziękuję członkom zarządu powiatu, radnym, pracownikom starostwa i mieszkańcom. Mamy to!

Przewidywany termin zakończenia inwestycji to koniec czerwca 2025 roku. Całość ma kosztować 75 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy