Reklama

Reklama

Kilka autobusów dla powiatu płockiego. To w ramach rządowego wsparcia

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: A. Świerzyński

Kilka autobusów dla powiatu płockiego. To w ramach rządowego wsparcia - Zdjęcie główne

foto A. Świerzyński

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Osiem niskoemisyjnych autobusów trafiło do kilku miejscowości w powiecie płockim. Uroczystość przekazania pojazdów odbyła się w Gąbinie. Ich zakup został dofinansowany w ramach rządowego programu "Polski Ład".

Reklama

W podpłockim Gąbinie odbyła się uroczystoś przekazania pojazdów. Te trafiły do gminy Gąbin, Stara Biała, Nowy Duninów i Radzanowo. Pojazdy wkrótce wyjadą na drogi powiatu płockiego.

- Te autobusy zostały zakupie dzięki dofinansowaniu, które wpłynęło do Związku Gmin Regionów Powiatu Płockiego - mówił Maciej Małecki, poseł na Sejm RP, wiceminister aktywów państwowych. - Kiedy w polskim przygotowujemy programy wsparcia, to myślimy o takich mniejszych miejscowościach, jak te w powiecie płockim - mówił podczas uroczystości.  

Symboliczne przekazanie kluczy odbyło się w Gąbinie, gminy, która otrzymała trzy autobusy - jeden typu MAXI oraz dwa typu MIDI.

- To nowe, niskoemisyjne autobusy. Dzięki pozyskanym środkom, w którym dofinansowanie sięgnęło 4,5 mln, zakupiliśmy aż osiem takich pojazdów - mówił Krzysztof Jadczak, burmistrz miasta i gminy Gąbin. - To ważny dzień nie tylko dla związku, ale przede wszystkim dla mieszkańców naszej gminy. Pojazdy będą obsługiwały połączenia komunikacyjne, ułatwiając komunikację mieszkańcom - także osobom niepełnosprawnym - przekonywał.

Do Starej Białej trafią dwa autobusy typu MIDI i jeden MINI, Nowy Duninów otrzyma jeden pojazd typu MIDI, a Radzanowo, w ramach projektów, autobus typu MINI.

W sumie, na zakup pojazdów, ZGRP pozyskał ponad 4,5 mln zł. To 85 proc. całego zadania. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy