Reklama

Reklama

Duża inwestycja na płockim Radziwiu. Zmodernizowano kilka ulic, powstał zbiornik retencyjny

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończyły się kolejne inwestycje na lewobrzeżnej części Płocka. Przebudowanych zostało kilka ulic, powstał też zbiornik retencyjny. – Nie zapominamy o ważnych inwestycjach osiedlowych – przekonywał Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka, podczas konferencji prasowej.

Reklama

Zmodernizowane zostały ul. Żeglarska, Teligi, Kapitańska, Szkutnicza oraz łącznik Teligi z Zieloną oraz sięgacze ul. Szkutniczej. Na każdej jest nowa nawierzchnia, chodniki, podjazdy, oświetlenie oraz posadzono zieleń. Zbudowano też sieć kanalizacji deszczowej, którą połączono ze zbiornikiem retencyjnym przy ul. Popłacińskiej.

-  To już drugi taki zbiornik na Radziwiu – powiedział Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka. - Wpisujemy się zatem w kwestie związane z ochroną środowiska. Zebrana w ten sposób woda będzie wykorzystywana w okresie suszy, chociażby podlewając rośliny i drzewa, które tu zasadziliśmy.

Wraz ze zbiornikiem przy ul. Popłacińskiej powstała sieć kolektorów deszczowych.

Na przedsięwzięcie pozyskano duże dofinansowanie: 3 mln zł ze środków Unii Europejskiej i 4 mln zł z budżetu Mazowsza.

- Od wielu lat wkładamy serce w to osiedle i ogromne środki finansowe – stwierdził Tomasz Kominek, dyrektor delegatury urzędu marszałkowskiego w Płocku, radny miasta. – Gdyby podliczyć wszystkie inwestycje, które od 2014 roku zostały zrealizowane na lewym brzegu Wisły, to byłaby to kwota ponad 100 mln zł.

Cała inwestycja kosztowała ok. 10 mln zł.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy