Reklama

Reklama

Przetarg na dokumentację dla S10 w regionie płockim. Kiedy powstanie trasa?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: GDKiA

Przetarg na dokumentację dla S10 w regionie płockim. Kiedy powstanie trasa? - Zdjęcie główne

Płocczanie liczą, że S10 będzie przebiegała jak najbliżej miasta | foto GDKiA

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocczanie czekają na "ekspresówkę" od wielu lat. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad właśnie otworzyła oferty w przetargu na dokumentację dla S10 i fragmentu S50.

Reklama

Trasa S10 jest ważną drogą, która docelowo połączy Obwodnicę Aglomeracji Warszawskiej ze Szczecinem, ma mieć ok. 460 km, przebiegać przez cztery województwa: zachodniopomorskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie i mazowieckie. Dla Płocka i regionu to niepowtarzalna szansa na szybkie połączenie np. z Warszawą.

Zadaniem projektantów będzie opracowanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego (STEŚ) wraz uzyskaniem decyzji środowiskowych dla dróg ekspresowych S10 oraz S50. 

- Przetarg i realizację dokumentacji podzielono na dwie części. Pierwsza z nich obejmuje odcinek przyszłej S10 na terenie woj. kujawsko-pomorskiego, a druga pozostałą część S10 i fragment S50 w granicach woj. mazowieckiego - informuje GDDKiA.

Przygotowania do budowy S10 w województwie mazowieckim

Płocczan interesuje zwłaszcza ta druga część, dotyczącą S10 od granicy woj.  kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego skrzyżowania z OAW i S50 na odcinku skrzyżowania z S7 na wysokości Przyborowic w powiecie płońskim, odpowiedziało osiem firm i konsorcjów. Złożyły one oferty kwoty od 13,7 do 40,5 mln zł. Budżet GDDKiA to ok. 25,8 mln zł. 

Kto ma chrapkę na kontrakt?

Konsorcjum TPF (lider), Databout (partner) - 13 382 400 zł 

Multiconsult Polska - 13 727 754,48 zł 

Transprojekt Gdański - 14 883 000 zł 

IVIA - 15 190 500 zł 

TRAKT - 16 965 205,50 zł 

Mosty Katowice - 19 802 188,20 zł 

Biuro Projektowo-Badawcze Dróg i Mostów Transprojekt-Warszawa - 24 539 562,72 zł 

Europrojekt Gdańsk - 40 540 831 zł 

Kto wygra? W 60 proc. decydować będzie cena, doświadczenie projektanta - 20 proc., zespół środowiskowy i zespół geologiczny - po 10 proc. Podpisanie umowy planuje się w w drugim kwartale 2022 r. 

- Zwycięska firma będzie miała na realizację zadania 44 miesiące od daty zawarcia umowy - w tym 29 miesięcy na złożenie kompletnego wniosku o wydanie decyzji środowiskowej. Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest w 2026 r. - informuje GDDKiA.

Co dalej? Finałem prac nad dokumentacją STEŚ będzie złożenie wniosków i uzyskanie decyzji środowiskowych (DŚU) dla wspomnianych omawianych odcinków. Wydanie DŚU pozwoli na przejście do realizacji inwestycji.

S10 dla Płocka?

Nie wiadomo, który z wariantów przebiegu trasy zostanie wybrany do realizacji. 

Dodajmy, że na sesji Rady Miasta Płocka w czwartek 24 lutego jedną z planowanych uchwał jest dotycząca  przyjęcia apelu do Prezesa Rady Ministrów, ministra infrastruktury i parlamentarzystów ziemi płockiej, odnośnie projektowania i budowy S10 w bliskim sąsiedztwie Płocka.

Dalszy etap prac będzie możliwy dopiero po zapewnieniu finansowania. A na razie pieniędzy na inwestycję nie ma.

Odcinek trasy S10 od Włocławka do okolic Płońska znajduje się w Programie Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. (z perspektywą do roku 2033). Koszt budowy liczony jest w miliardach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy