Kiedy w październiku 2019 wmurowywano kamień węgielny pod inwestycję, wizja była piękna. Firma NUMED miała zainwestować 80 mln złotych i zbudować ośrodek radioterapii, który miesięcznie obsługiwałby 150 pacjentów. NUMED liczył na kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Prace się jednak nie zaczęły, mimo iż w grudniu 2019 roku zostało wydane pozwolenie na budowę. Przyszła pandemia koronawirusa, wiele inwestycji zostało wstrzymanych, a jak tłumaczył rok temu Stanisław Kwiatkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, w Numedzie doszło do zmiany właściciela. Umowa w końcu została rozwiązana, a finansowanie wziął na siebie samorząd województwa.
Szpital właśnie ogłosił przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie ośrodka radioterapii.
- Udało nam się skompletować dokumentację projektową i specyfikację warunków zamówienia, to prawie 400 stron. Jest zainteresowanie i jeśli wszystko dobrze pójdzie, to w czerwcu powinniśmy podpisać umowę na budowę radioterapii - przewiduje Kwiatkowski.
Trwa procedura. Samorząd województwa ma przygotowane na ten cel 80 mln złotych. Czy to wystarczy? Nie wiadomo.
Na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego ma powstać czterokondygnacyjny budynek (3 kondygnacje naziemne). Na I piętrze będzie oddział chemioterapii dziennej, na II oddział łóżkowy radioterapii. Parter to z kolei m.in. pracownia tomografu komputerowego, rezonansu magentycznego, medycyny nuklearnej czy bunkry z akceleratorami medycznymi.
Wykonawcy mają czas na składanie ofert do 4 czerwca do godz. 9:00. Ośrodek radioterapii ma powstać do końca 2022 roku.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.