reklama
reklama

Mieszkańcy Chemika nie odpuszczą, kruszą spółdzielniany beton! Ponad 300 osób na spotkaniu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Spółdzielcy w "Chemiku" nie odpuszczają. Chcą zwołać walne zgromadzenie, by wybrać nową radę nadzorczą.
reklama

W poniedziałkowe popołudniu tuż przy Szkole Podstawowej nr 22 na płockich Podolszycach Południe spotkało się ponad 300 mieszkańców spółdzielni mieszkaniowej "Chemik" w Płocku, dążących do zmian najpierw w radzie nadzorczej, a następnie w zarządzie spółdzielni. Dominowały osobe starsze, emeryci, ale były też osoby młode, w tym z dziećmi. Mieszkańców łączy chęć zmiany władz spółdzielni, co jest spowodowane m.in. wysokimi czynszami w "Chemiku". 

Grupa, zarzucająca władzom "Chemika" wiele nieprawidłowości, mająca na celu zmiany w spółdzielni, korzystne dla członków, przedstawiła m.in. swoich 15 kandydatów do rady nadzorczej. Na wstępie Jarosław Gąsiorowski szeroko przedstawił obecną sytuację i kuriozalne odpowiedzi władz "Chemika" na ważne, kluczowe pytania. Pisaliśmy o tym tutaj.

Wśród zebranych kursowały dwie listy. Na pierwszej można było zostawić kontakt telefoniczny do siebie, druga dotyczyła kluczowej kwestii w obecnej sytuacji. Na zebraniu zbierano podpisy na liście osób popierających zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia w Chemiku, na którym można byłoby powołać nową Radę Nadzorczą (na trzyletnią kadencję).

W Chemiku obecnie jest 2774 członków, do zorganizowania walnego konieczne jest poparcie minimum 10 proc. członków, czyli ponad 277 osób. Już podczas poniedziałkowego spotkania podpisy złożyło ponad 300 członków spółdzielni, więc jest już wymagana liczba podpisów, choć opozycja zapewnia, że będzie jeszcze zbierać kolejne podpisy. 

Z Ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych:

Art. 8

3. Zarząd zwołuje walne zgromadzenie także na żądanie:

1) rady nadzorczej;

2) przynajmniej jednej dziesiątej, nie mniej jednak niż trzech członków, jeżeli uprawnienia tego nie zastrzeżono w statucie dla większej liczby członków.

Zarząd powinien zwołać walne zgromadzenie 4 tygodnie po złożeniu żądania. 

- Jeżeli to nie nastąpi, zwołuje je rada nadzorcza, związek rewizyjny, w którym spółdzielnia jest zrzeszona, lub Krajowa Rada Spółdzielcza, na koszt spółdzielni - czytamy w ustawie.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama