Reklama

Reklama

Czy prezydent Andrzej Nowakowski otrzyma absolutorium i wotum zaufania?

Opublikowano: 23 czerwca 2021 15:09
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Czy prezydent Andrzej Nowakowski otrzyma absolutorium i wotum zaufania? - Zdjęcie główne

Andrzej Nowakowski | foto Michał Wiśniewski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tego dowiemy się podczas czwartkowej sesji rady miasta. Co jeszcze jest w programie czerwcowych obrad?

Reklama

Jak co roku czerwcowa sesja rady miasta będzie w dużej części poświęcona ocenie prezydenta miasta. Radni wezmą na warsztat sprawozdanie z wykonania budżetu za rok 2020 oraz raport o stanie miasta Płocka. Ten pierwszy dotyczy finansów miasta, rada sprawdza czy gromadzenie dochodów i realizacja wydatków, były zgodne z uchwalonym budżetem. Wcześniej opinię na ten temat wydaje Regionalna Izba Obrachunkowa. Debata nad sprawozdaniem z wykonania budżetu za poprzedni rok kończy się głosowaniem nad udzieleniem prezydentowi absolutorium. Uchwałę tę podejmuje się bezwzględną większością głosów. Czyli żeby Andrzej Nowakowski otrzymał absolutorium „za” musi zagłosować co najmniej 13 radnych. Nieudzielenie absolutorium może skutkować przeprowadzeniem referendum w sprawie odwołania prezydenta. Należy jednak przy tym pamiętać, że w głosowaniu tym radni oceniają tylko wykonanie budżetu za zeszły rok, a nie prezydenta jako takiego.

Drugi materiał – raport o stanie miasta Płocka – cytując za Ustawą o samorządzie gminnym „obejmuje podsumowanie działalności wójta w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady gminy i budżetu obywatelskiego”. Po jego przedstawieniu ma miejsce debata, a następnie głosowanie nad wotum zaufania dla prezydenta miasta. Uchwałę tę również podejmuje się bezwzględną większością głosów. Co ważne, niepodjęcie uchwały o udzieleniu wójtowi wotum zaufania jest równoznaczne z podjęciem uchwały o nieudzieleniu wójtowi wotum zaufania. Gdyby Andrzej Nowakowski takiego wotum nie uzyskał, to w tym roku nie spotkają go z tego tytułu żadne konsekwencje. Ale w przypadku nieudzielenia gospodarzowi miasta bądź gminy wotum zaufania w dwóch kolejnych latach, rada może podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie jego odwołania.

Poza tym w czwartek radni pochylą się jeszcze nad wieloma projektami uchwał. Między innymi podejmą decyzję, czy miasto może zamienić się działkami ze spółką Rynex. Miasto chciałoby przekazać spółce zabudowane nieruchomości przy ul. Bielskiej i działki przy ul. Miodowej, ul. Chopina i al. Kobylińskiego, a otrzymać plac przy Teatrze Dramatycznym na budowę sali koncertowej.

Radni będą głosowali także uchwały dotyczące: przyjęcia lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży pobierających naukę na terenie miasta Płocka pod nazwą „Płockie Talenty”, a także przyjęcia programu polityki zdrowotnej pn. „Program profilaktycznych szczepień przeciw meningokokom dla mieszkańców miasta Płocka w latach 2021-2022”.

Początek obrad w czwartek o godz. 10.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (22)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 miesiące temu | ocena +0 / -0

  Monika.

  Cześć panowie, mam na imie Monika. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: panieonline.pl/monika26

 • 3 miesiące temu | ocena +2 / -0

  Obserwator

  Szkoda że nad absolutorium i wotum zaufania nie głosują mieszkańcy, bo byśmy chyba mieli przyspieszone wybory....

 • 3 miesiące temu | ocena +3 / -0

  Osa

  Za wycinkę drzew, spartaczone inwestycje takie jak Boryszewska, brak nadzoru nad deweloperami, którzy budują bloki bez parkingów i roślin NIE NIE NIE NIE!

 • 3 miesiące temu | ocena +16 / -4

  Mieszkaniec

  ten pajac z Sierpca już dawno powinien przestać być prezydentem Płocka. Doprowadzi to miasto do ruiny. Najwyższa pora wymienić prezydenta, może by tak referendum ?!

  • 3 miesiące temu | ocena +4 / -8

   ...

   A może referendum nad twoją eutanazją ?

   • 3 miesiące temu | ocena +0 / -0

    ...?

    Tak powiedziała matka do Ciebie?

 • 3 miesiące temu | ocena +16 / -1

  Nowy

  Gdyby wotum zaufania zależało od pracowników urzędu, to nie otrzymałby go od czasu kiedy zatrudnił największego CHAMA na swiecie!!!!

 • 3 miesiące temu | ocena +11 / -5

  Komisarz

  POtrzebny do zaraz ile jest zadłużenia miasta komuny dlaczego nie przezmaczy pieniędzy na ul. Nowa Przemysława 110 ha pod zakłady pracy nic się nie dzieje od trzech lat. Filharmonia stadion mu w głowie.

 • 3 miesiące temu | ocena +17 / -6

  As

  Na miejscu opozycji wspierałbym wszelkie działania tego pana,szczególnie te inwestycyjne - typu filharmonia lub finansowanie i pozostawienie w obecnej lokalizacji tzw.,,lotniska" .Dla opozycji to nieoceniony as atutowy.

  • 3 miesiące temu | ocena +3 / -1

   @ as

   Nie ma dobrych dróg z Płocka, nie ma torów w sensownym kierunku, Wisła już dawno nie jest żeglowna. A teraz jakiś de..il chce zlikwidować lotnisko. Nie ma innej lokalizacji w Płocku, poza Płockiem lotniska nie będzie. Można jeszcze zaorać miasto i będzie pełne zadowolenie fana wielkiego stadionu. Bo jakoś w przykładach inwestycji go nie umieścił. Lecz się na nogi, na głowę już dawno za późno.

   • 3 miesiące temu | ocena +1 / -2

    Cynicznyas

    To ,,lotnisko" w obecnej lokalizacji nie ma racji bytu i żadnej przyszłości.To chyba jest jasne nawet dla debili.Nie rozwiązuje i nie jest w stanie rozwiązać żadnego z problemów komunikacyjnych, które wymieniłeś .Zabija natomiast miasto urbanistycznie,blokuje grunty,które inaczej wykorzystane mogłyby być rzeczywistym impulsem do rozwoju miasta.O niebezpieczeństwie i uciążliwości związanej z najgorszą chyba lokalizacją w Polsce nie wspomnę.ULC, jak zapewne wiesz, proponował zamknąć ten przybytek już ok. 2010r.m.in. z powodów,które powyżej wymieniłem.Propozycje jego rozbudowy uważam za surrealizm i trwonienie pieniędzy płockiego podatnika.To lotnisko nigdy nie będzie miało innego charakteru niż rekreacyjny dla kilku, kilkunastu awionetek tygodniowo.Większego ruchu większych samolotów w tej lokalizacji nawet sobie nie wyobrażam.UE jest przeciwna rozwojowi tego typu obiektów i na żadne dotacje nie ma co liczyć.Francja wiosną tego roku zrezygnowała (zakazała) z wewnętrznych połączeń lotniczych na rzecz rozwoju szybkiej kolei,co też pewnie ci wiadomo.Argument,że przylecą mityczni inwestorzy z kasą traktuję jako marny chwyt mający na celu zrobienie pasztetu z mózgu rządzących tym miastem ,żeby się dobrać do pieniędzy podatnika.Jeżeli nie ma innej lokalizacji dla tej łąki, służącej zabawie kilku dorosłych chłopców ,to może należy przenieść miasto i Orlen ? Używając twoich sformułowań, trzeba mieć ostro zryty łeb i aspołeczne poglądy ,żeby bronić takiego idiotyzmu i myśleć o jego rozwoju.

    • 3 miesiące temu | ocena +3 / -0

     Były

     Lotnisko NIGDY nie miało być komunikacyjne. Książeczka za Milewskiego była bzdurą. Rozwój Płocka hamowany??! Nawet nie komentuję takiej bzdury. Lotnisko miało być wkomponowane, że skręconym lekko pasem i nie wiele więcej. I nawet nie wiesz ile szans już Płock stracił, bo nie było możliwości przylotu niewielkich samolotów z kasiastymi ludźmi. Np szef koncernu Fiat. Po transporcie gościa drogą przez Wyszogród nigdy więcej do Płocka się nie wybrał... Płock już praktycznie nie ma czym przyciągnąć i trzeba (jak sam piszesz) mieć zryty łeb, aby tego nie dostrzec. Tak samo jak z tego, że mamy dostęp do największego akwenu w Polsce i nie zarabiamy na tym kasy...

     • 3 miesiące temu | ocena +0 / -3

      Dwaasy

      Szefa Fiata zapewne przeraziła logistyka jego potencjalnej fabryki,gdy wyobraził sobie,że będzie musiał ją zaopatrywać drogą przez Wyszogród a póżniej jednopasmową,nie posiadającą pasów awaryjnych tzw. ,, obwodnicą wewnętrzną".To ,że posadziłby tyłek na zapsiałym lotnisku a potem zapoznał się z komunikacją miasta mogłoby go tylko rozbawić i wzbudzić w nim uzasadnione podejrzenia braku rozsądku i megalomanii u tubylców.I tak zapewne będzie myślał każdy rozsądny przedsiębiorca lokujący swój kapitał.Gdyby to lotnisko miało jakikolwiek sens to jeden z największych zakładów w Europie,mieszczący się po sąsiedzku, już dawno by w nie zainwestował.Wspomniałem wcześniej,że taka argumentacja,na poziomie ,,małego Kazia", służy tylko zrobieniu mielonki z mózgu decydentów miejskich i dobraniu się tą drogą do kasy płockiego podatnika.Dziwnym jest to,że nasz lokalny Wódz, tak bardzo jest zaangażowany w krytykę,słuszną zresztą ,lotniska w Radomiu nie widzi własnej głupoty.Jak to ,,lotnisko" hamuje rozwój miasta i uśmierca je urbanistycznie wystarczy spojrzenie na mapę Płocka.Skręcony pas startowy? Chyba chodzi o uciążliwości hałasowe.Ewidentnie są niemałe.Stosunkowo najmniejsze ,jeżeli loty odbywają się wzdłuż szosy bielskiej.To lotnisko pasuje obecnie do Płocka jak WC na środku salonu.

      • 3 miesiące temu | ocena +0 / -4

       Obiektywna

       prawda niestety.

       • 3 miesiące temu | ocena +3 / -0

        Do kłamcy

        Znowu zaczynasz? Sam za tym działałeś. Jak lustro, mocno oplute?

      • 3 miesiące temu | ocena +6 / -0

       Lotnisko

       Jak facet, który tak był zaangażowany w rozwój lotniska pisze takie rzeczy? Oszukałeś wszystkich i co? Możesz patrzeć w lustro przy goleniu bez plucia? A zapomniałem, ty się nie golisz...

      • 3 miesiące temu | ocena +4 / -0

       ---

       Asowi to najwyżej buty możesz czyścić, jak ci pozwoli

      • 3 miesiące temu | ocena +6 / -0

       Do do smętnego ciula

       Już cię nikt nie chce słuchać ?

      • 3 miesiące temu | ocena +6 / -0

       Nie as

       Lub ty do Płocka

 • 3 miesiące temu | ocena +15 / -1

  Jasiu

  Wszyscy już kupieni, i LSD i ZSL

 • 3 miesiące temu | ocena +21 / -3

  Mateusz

  a i jeszcze jedno .... wotum zaufania dla Płocczan to pan panujący stracił juz dawno temu !!!!!! oczywiscie dla prawdziwych Płocczan (bez ukladow), nie licząc tych co po układach maja cieple stolki w miejskich spółkach i ratuszu !!!!!!!

 • 3 miesiące temu | ocena +20 / -3

  Mateusz

  Co za bzdury .... czy otrzyma ....... jak ma nie otrzymać skoro ci radni to jedna wielka porażka i ściema !!!!!! Jeden "malutki" klan !!!!! A udają "wielkich" przeciwników !!!!!!!!! ZENADA