Różne rodzaje finansowania systemów fotowoltaicznych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Różne rodzaje finansowania systemów fotowoltaicznych - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Systemy fotowoltaiczne (PV) przekształcają światło słoneczne w energię elektryczną dla domów i firm. Istnieje dość dużo opcji finansowania systemów PV. Niektóre z nich są jednak bardziej odpowiednie dla określonych typów projektów niż inne. W niniejszym artykule omówiono niektóre z podstawowych rodzajów finansowania systemów PV, ich korzyści i zagrożenia oraz sposoby wyboru odpowiedniego dla siebie

Dofinansowanie wynikające z programów rządowych

Polska chcąc odejść od energii węglowej stara się zachęcać do inwestowania w panele fotowoltaiczne i pompy ciepła. Ponieważ instalacja urządzeń nie należy do najtańszych, zostały uruchomione różne programy pozwalające dofinansować inwestycję, które mogą nam przedstawić specjaliści z https://e-energia.pl 

Mój prąd

Jednym z programów, który cieszy się popularnością w całym kraju, jest Mój prąd. W ramach tego programu można uzyskać zwrot do 50% kosztów poniesionych na instalację i zakup systemu fotowoltaicznego o mocy od 2 do 10 kW. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 3 tys. zł (słownie: trzy tysiące złotych). Należy zaznaczyć, że z dofinansowania w ramach programu "Mój prąd" mogą korzystać wyłącznie osoby fizyczne.

Ulga termomodernizacyjna

Aby obniżyć koszty inwestycji w fotowoltaikę, z ulgi termomodernizacyjnej mogą skorzystać podatnicy, którzy są właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnego budynku mieszkalnego i rozliczają się z fiskusem według skali, podatku liniowego lub ryczałtu. Termomodernizacje - zakup materiałów budowlanych, wyposażenia i usług związanych z jej realizacją - można odliczyć od podatku dochodowego. Maksymalna kwota, jaką można odliczyć, wynosi 53 tys. zł Więcej informacji o możliwości dofinansowania znajdziesz w poradniku: https://e-energia.pl/jakie-dofinansowanie-do-fotowoltaiki-mozna-uzyskac/

Zalety finansowania systemów fotowoltaicznych

Niski koszt: Finansowanie systemów fotowoltaicznych może być tak niskie, jak około 4% rocznie. Jest to znacznie niższe niż oprocentowanie kredytów w przypadku innych rodzajów finansowania.

Korzyści podatkowe: W zależności od wybranego rodzaju finansowania, przy finansowaniu systemów fotowoltaicznych można uzyskać ulgi podatkowe w wysokości nawet 30% całkowitego kosztu systemu. Obejmują one ulgę inwestycyjną (ITC) w wysokości 30% oraz ulgę federalną w wysokości 30% kosztów sprzętu.

Zmniejszone ryzyko: Finansowaniem systemów fotowoltaicznych mogą zająć się wyspecjalizowane instytucje finansowe, które specjalizują się w finansowaniu projektów związanych z czystą energią. Gwarantuje to uzyskanie najlepszej oferty finansowania i dostęp do szerokiej sieci kredytodawców.

Zmniejszone przepływy pieniężne: Oprócz korzyści podatkowych, można korzystać z energii elektrycznej wytwarzanej przez system fotowoltaiczny bez konieczności zakupu energii z sieci. Może to obniżyć miesięczne wydatki, ponieważ nie płaci się za energię, której się nie używa.

Finansowanie domowego systemu solarnego za pomocą leasingu jest dobrą alternatywą dla ponoszenia z góry ogromnych kosztów instalacji solarnej. Ten rodzaj finansowania jest dobry dla dużych instalacji solarnych w budynkach komercyjnych, instytucjach rządowych i obiektach użyteczności publicznej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy