Na czym polega assistance?
Komunikacyjne OC jest ubezpieczeniem samochodowym i chroni kierowcę przed ponoszeniem finansowanej odpowiedzialności za szkody, które spowoduje on ubezpieczonym pojazdem. Pomimo swojej winy, dzięki polisie OC unika wypłacenia odszkodowania poszkodowanym z własnej kieszeni. W ruchu drogowym mogą się przydarzyć również inne zdarzenia, na wypadek których może się przydać ochrona ubezpieczeniowa taka jak assistance. Kiedy można z niego skorzystać?Załóżmy, że wyjeżdżamy na wycieczkę z rodziną samochodem. Jesteśmy już daleko od domu, i nagle dochodzi do awarii pojazdu. Podejmujemy próby jego uruchomienia, ale nie przynosi to efektów. Co zrobić w takim przypadku? Jak znaleźć mechanika, jeśli zdarzenie miało miejsce np. w środku nocy? Gdzie zorganizować noclegi dla najbliższych? Wsparciem w takiej potrzebie może być ubezpieczenie assistance, o ile oczywiście wybraliśmy odpowiedni pakiet ochrony. Mając wykupioną taką polisę, możemy uzyskać pomoc towarzystwa ubezpieczeniowego.
Wykupując obowiązkowe ubezpieczenie samochodowe w UNIQA, w cenie otrzymujemy ubezpieczenie Assistance MIDI, czyli ofertę na zasadzie mini assistance, które zapewni nam pomoc w razie awarii, wypadku czy kradzieży pojazdu. Natomiast zdecydowanie warto rozważyć zakupienie szerszego zakresu świadczeń i usług, w szczególności gdy często podróżujemy lub gdy wybieramy się za granicę. Kalkulator ubezpieczeń wskaże nam, ile zapłacimy za OC, a ile za szerszy pakiet ochrony, uwzględniający polisy dobrowolne.
Assistance – jak wybrać?
Wspomniany pakiet Assistance MIDI to wartościowy dodatek do ubezpieczenia OC, tym bardziej że otrzymujemy go bezpłatnie do OC. W przypadku wielu posiadaczy pojazdów taka ochrona może być wystarczająca, ale najczęściej warto przemyśleć wybór pakietu, który obejmuje jeszcze więcej usług i świadczeń.Przede wszystkim trzeba zastanowić się nad tym, czy potrzebujemy ubezpieczenia, z którego możemy korzystać wyłącznie w Polsce, czy jednak również w innych krajach. Następnie należy zwrócić uwagę na to, jakie świadczenia dostępne są w danym pakiecie. Oto co możemy otrzymać w ramach assistance:
- Holowanie pojazdu – warto zwrócić uwagę na to, ile wynosi limit kilometrów. Inny może być dla Polski, a inny dla pozostałych krajów Europy.
- Naprawa na miejscu zdarzenia – w opisie oferty powinna się znaleźć informacja odnośnie limitu kwotowego takiej usługi.
- Pojazd zastępczy – ubezpieczyciel może nam udostępnić auto zastępcze na czas naprawy naszego auta. Należy upewnić się, w przypadku jakich zdarzeń możemy skorzystać z tej usługi, jakiej klasy pojazd otrzymamy i przez ile dni możemy jeździć takim samochodem.
- Nocleg – w jakich sytuacjach i na jak długo przysługuje nam takie wsparcie? W jakiej odległości od miejsca zamieszkania musimy się znajdować, aby skorzystać z takiego świadczenia?
- Pomoc przy wymianie koła – w tym przypadku obowiązują dwa limity. Po pierwsze: kwotowy, po drugie: dotyczący holowania. Otóż może dojść do zdarzenia, w którym wymiana koła na miejscu nie będzie możliwa – wówczas konieczne jest odholowanie auta do warsztatu.
- Pomoc w razie zatankowania niewłaściwego paliwa – powinien nas interesować przede wszystkim limit kilometrów na holowanie pojazdu.
- Kierowca zastępczy – w jakich przypadkach możemy uzyskać taką pomoc? Czy należy się nam ona w razie nieszczęśliwego wypadku, nagłego zachorowania? Jak daleko od domu musimy się znajdować?
- Pomoc finansowa – ubezpieczyciel może nam udzielić pożyczki na określoną kwotę, którą musimy zwrócić w określonym czasie. W wielu przypadkach może się to okazać niezbędne.
- Pomoc medyczna – wybierając wariant assistance z taką opcją, możemy liczyć na wsparcie w razie wypadku, w którym ucierpiały nawet osoby podróżujące z nami.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.