Reklama

Reklama

W płockim ZOO przybyło mieszkańców. To rekordziści

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przyjechali nowi mieszkańcy płockiego ogrodu zoologicznego. W miejskim ZOO powiększyło się stado żyraf. Są też nowe strusie. - Zwierzęta mają przybliżać zwiedzającym faunę afrykańskiej sawanny – mówi Krzysztof Kelman, dyrektor płockiego ZOO.

Reklama

Jak podają w płockim ogrodzie, do żyraf, mamy Julii i jej córki Zuri, dołączył samiec - półtoraroczny Melvin. Przyjechał specjalnie skonstruowanym do transportu tych  zwierząt pojazdem z Ree Park Safari w Ebeltoft. Zwierzęta na razie mieszkają oddzielnie, ale już niebawem zwierzęta się spotkają na wspólnym wybiegu.

- Mamy wielką nadzieję, iż Melvin stworzy z naszą młodszą żyrafą Zuri parę hodowlaną i doczekają się potomstwa – zdradził Krzysztof Kelman, prezes płockiego ZOO. - Zuri jest w wieku rozrodczym, jednak na potomstwo będziemy musieli poczekać, gdyż samce żyraf dojrzałość płciową osiągają w wieku 4-5 lat – dopowiedział.

W płockim ZOO podziwiać możemy gatunek Rotshilda (Giraffa camelopardalis rotschildi). To żyrafy w naturze występujące na obszarach chronionych Kenii i Ugandy. Jest on jednym z większych - dorosłe samce tego podgatunku osiągają wysokość do 6 metrów. 

Co ciekawe, już młoda żyrafa zaraz po urodzeniu mierzy sobie ponad 1,8metrów. Układ brązowych plam na skórze jest dla żyrafy jak linie papilarne dla człowieka – niepowtarzalny i wyjątkowy. Jest to zwierzę roślinożerne – długim sprawnym językiem w kolorze niebieskim zrywa z drzew liście i młode pędy. Pomimo długiej szyi liczba kręgów szyjnych żyrafy jest taka sama jak u człowieka – siedem.

Na tym jednak nie koniec. Do płockiego ZOO wprowadzili się też przedstawiciele największych ptaków. Do osamotnionego do tej pory samca strusia afrykańskiego południowego Staszka, dołączyły dwie samice. Przyjechały one z niemieckiego ZOO Schwerin. 

- Już wkrótce obydwa gatunki będą przybliżać nam faunę afrykańskiej sawanny jako dwaj rekordziści - największy ptak i najwyższy ssak na ziemi – zdradził Krzysztof Kelman na zakończenie.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy