Udane parady Krystiana, 10 bramek Jana. Gwardia bez szans w Orlen Arenie

Autor: | Zdjęcie: SPR Wisła Płock

Udane parady Krystiana, 10 bramek Jana. Gwardia bez szans w Orlen Arenie - Zdjęcie główne

Krystian Witkowski został MVP meczu | foto SPR Wisła Płock

Wiadomości W sobotnim meczu PGNiG Superligi piłkarze ręczni ORLEN Wisły Płock bez problemu pokonali Gwardię Opole 33:18 (16:9). Prawie połowę rzutów obronił Krystian Witkowski, MVP spotkania.

Gospodarze zagrali bez kontuzjowanego Przemysława Krajewskiego.

Zespół z Opola wygrywał 1:0 i 2:1, było jeszcze 3:3 i na tym skończyła się walka "na styku". W bramce świetnie spisywał się Witkowski w ofensywie aktywny był zwłaszcza skrzydłowy Jan Jurečič, który już do przerwy miał na koncie sześć bramek.

Nie pomagał czas i zmiany trenera gwardzistów Rafała Kuptela. Obie ekipy popełniały błędy, gospodarze zanotowali nawet 9 minut bez gola! Ale zdecydowanie więcej pomyłek notowali goście. Do przerwy Wisła wygrywała różnicą siedmiu trafień.

PGNiG Superliga. Wisła Płock - Gwardia Opole

W drugiej połowie płocczanie grali na luzie. Przy stanie 22:16 zanotowali świetną serię - zdobyli kolejne osiem bramek! Wynik meczu na 33:18 ustalił Lovro Mihić.

Po tym zwycięstwie Nafciarze wciąż mają tylko trzy punkty straty do Łomży Kielce i szansę na mistrzostwo kraju.

W następnej kolejce Wisła zagra 22 kwietnia w Zabrzu z groźnym Górnikiem, a 29 kwietnia podejmie w Płocku Energę MKS Kalisz.

ORLEN Wisła Płock - Gwardia Opole 33:18 (16:9)

Bramki dla Wisły: Jurečič 10, Szita 5, Serdio 3, Mihić 3, Czapliński 3, Kosorotov 3, Fernandez 2, Zhitnikov 1, Šušnja 1, Daszek 1, Lučin 1.