Reklama

Reklama

Starosta zabrał głos ws. jazdy pod wpływem alkoholu. Przyznał się, przeprosił, ale dymisji nie ma

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Starosta zabrał głos ws. jazdy pod wpływem alkoholu. Przyznał się, przeprosił, ale dymisji nie ma - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 14 dni temu starosta powiatu płockiego, prowadząc samochód, został zatrzymany przez policję w Nowym Gulczewie. Badanie alkomatem wskazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Po 2 tygodniach, na sesji rady powiatu płockiego, Sylwester Ziemkiewicz zabrał głos. Wydał oświadczenie, w którym przeprosił, zapowiedział ciężką pracę i walkę o odbudowanie zaufania, ale nie podał się do dymisji.

Reklama

Tuż przed świętami wielkanocnymi, w Wielki Czwartek, policja dostała zgłoszenie o oplu, który nie trzyma prostego toru jazdy na drodze krajowej nr 62. Najbliższy patrol Samodzielnego Pododziału Prewencji Policji w Płocku ok. 9:40 zatrzymał pojazd w Nowym Gulczewie. Kierowcą okazał się Sylwester Ziemkiewicz starosta powiatu płockiego. Kilkukrotnie badanie alkomatem nie pozostawiało złudzeń. Starosta prowadził pojazd pod wpływem alkoholu, a badanie wskazało ok. 2,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 

Przez 13 dni starosta milczał na ten temat. Nie odbierał telefonów, nie wydawał oświadczenia, nie rozmawiał z mediami. Zarzutu jeszcze nie usłyszał, ale to tylko kwestia najbliższych dni. Sylwester Ziemkiewicz oświadczenie wygłosił dopiero 19 kwietnia, na sesji rady powiatu płockiego. 

- W związku ze zdarzeniem które miało miejsce 6 kwietnia w godzinach porannych, a w którym brałem udział, chciałem was bardzo mocno przeprosić za zaistniałą sytuację. Robię to teraz na sesji rady powiatu płockiego, która jest jednym z najważniejszym elementów naszej samorządowej pracy. Jest naszym lokalnym świętem demokracji, o którą walczyły całe pokolenia. Staję przed wysoką radą, zarządem, moimi współpracownikami, a przede wszystkim przed mieszkańcami powiatu płockiego. Z całego serca mówię wam: przepraszam. Sytuacja, do której doszło, na pewno nadszarpnęła zaufanie do mnie jako do samorządowca, starosty płockiego, głowy rodziny czy po prostu do człowieka. Wiele osób poczuło się zawiedzionych i rozczarowanych. Ja sam zawsze uważałem, że każdy człowiek, a tym bardziej osoba pełniąca funkcje publiczne, powinna świecić przykładem, powinna być wzorem do naśladowania. Dlatego tym bardziej jest mi przykro w związku z tym do czego doszło.

Starosta zapewnił, że poniesie pełne konsekwencje czynu i zadeklarował współpracę z instytucjami, które będą wyjaśniały zajście. Jak dodał, jemu też na tym zależy. 

- Drodzy Państwo, samorząd to wspólnota. Wspólnota, którą wszyscy razem tworzymy. Pracujemy na nią, współdziałamy, wymieniamy się doświadczeniami, dyskutujemy, często jesteśmy też gotowi do poświęceń. Zawsze swoje zadania i rolę samorządową traktowałem z ogromną odpowiedzialnością i jeszcze większą pokorą do mieszkańców. Dlatego dziś czuję się zobowiązany, żeby jeszcze ciężej pracować na rzecz powiatu płockiego i jeszcze ciężej pracować na rzecz was moi drodzy, mieszkańców ziemi płockiej. Przez blisko 20 lat swojej działalności w samorządzie udowodniłem, że rozwój naszej małej ojczyzny, godne warunki życia naszych mieszkańców są najważniejsze i stanowią dla mnie priorytet. Mam taką nadzieję, że swoimi najbliższymi działaniami i ciężką pracą odbuduję, chociaż w pewnym stopniu, państwa zaufanie do swojej osoby - zakończył starosta. 

Starosta nie podał się do dymisji, a rozczarowania nie kryła Małgorzata Purcelewska z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. 

- Z przykrością stwierdzamy, że nie zachował się pan honorowo, zgodnie z kodeksem etyki urzędnika samorządowego oraz oczekiwaniami mieszkańców. W związku z tym, w imieniu klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości powiatu płockiego, wnoszę o odwołanie pana Sylwestra Ziemkiewicza z funkcji starosty powiatu płockiego - mówiła Purcelewska. 

Trwa sesja rady powiatu płockiego. Wniosek będzie rozpatrywany później. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy