Reklama

Reklama

Senator PiS komentuje ideę obwodnicy kolejowej w centrum Płocka. - To absurdalny pomysł

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UMP

Senator PiS komentuje ideę obwodnicy kolejowej w centrum Płocka. - To absurdalny pomysł - Zdjęcie główne

foto UMP

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Budowa obwodnicy kolejowej m.in. przez Płock i rondo Wojska Polskiego to zwycięska koncepcja, do której realizacji przymierza się PKP-PLK. Do tego pomysłu odniósł się Marek Martynowski, senator RP (Prawo i Sprawiedliwość). W jego opinii, to pomysł co najmniej nietrafiony.

Reklama

Przypomnijmy, w czerwcu 2020 roku państwowa spółka PKP-PLK zleciła opracowanie studium wykonalności kolejowej obwodnicy towarowej. I choć koncepcji było kilka, to wygrała ta, która zakłada poprowadzenie linii kolejowej m.in. przez osiedle Podolszyce – w tym popularne rondo „dzwon”.

- Otrzymaliśmy informację, że do dalszych prac został wybrany wariant V2, czyli ten, który zakłada budowę równoległego mostu kolejowego obok naszego Mostu Solidarności, ale to nie jest najgorsze. Najgorsze jest to, że wprowadza obwodnicę towarową w dużej mierze po śladzie naszej obwodnicy, w tereny zurbanizowane, komplikując życie mieszkańcom Płocka – komentował Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka.

W opinii włodarza miasta, obwodnica kolejowa, której głównym zadaniem byłby transport materiałów niebezpiecznych, nie może przebiegać przez Płock. Właśnie dlatego w magistracie przygotowano pismo skierowane do prezesa PKP-PLK, premiera Morawieckiego, ministra infrastuktury i polskiego rządu. Apelowano w nim o zmianę planów budowy torów. Sporządzono także petycję, którą podpisują płocczanie – fizycznie, w punktach urzędu, oraz wirtualnie, poprzez stronę internetową.

Jak się okazuje, negatywnych głosów w tej sprawie jest więcej. O komentarz poprosiliśmy senatora RP, Marka Martynowskiego. Polityk zdradził, że o tym pomyśle dowiedział się z mediów. Nie jest jednak jego zwolennikiem.

- Bardzo dobrze, że media i opozycja czuwają w takich sprawach i je wychwytują – stwierdził szczerze Martynowski. - Ten pomysł według mnie byłby absurdalny. Jego realizacja nie tylko zablokowałaby całe miasto, ale byłaby też niebezpieczna – dodał po chwili.

Senator Martynowski przyznał, że Płock zasługuje na dobre połączenie kolejowe, jednak nie powinno być ono realizowane w taki sposób.

- Myślę, że powinniśmy  zrobić wszystko, aby do realizacji tej koncepcji nie dopuścić – przyznał. - Zadziałać ponad partyjnymi barwami. Nawet, jeśli miałaby zostać zrealizowana koncepcja droższa, to musi być ona sensowna i logiczna. Nie można dopuścić do przeprowadzenia takich absurdów – spuentował na zakończenie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy