Reklama

Reklama

Prezydent Włocławka w radzie nadzorczej KM Płock, Andrzej Nowakowski w radzie nadzorczej włocławskiej spółki

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Prezydent Włocławka w radzie nadzorczej KM Płock, Andrzej Nowakowski w radzie nadzorczej włocławskiej spółki - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od półtora roku Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka, jest członkiem rady nadzorczej płockiej Komunikacji Miejskiej. Od 24 lipca 2021 roku prezydent Andrzej Nowakowski jest z kolei członkiem rady nadzorczej włocławskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej "Saniko".

Reklama

O sprawie kilka dni temu poinformował portal włocławek.naszemiasto.pl. Prezydent Włocławka, Marek Wojtkowski, został powołany do rady nadzorczej Komunikacji Miejskiej w Płocku 12 marca 2021 roku. Ze złożonego wiosną oświadczenia majątkowego wynika, że w KM Płock przez 9 miesięcy zarobił 34,4 tys. złotych brutto. 

Z kolei prezydent Andrzej Nowakowski w radzie nadzorczej włocławskiej spółki "Saniko" zasiada od 24 lipca 2021 roku. Spółka zajmuje się zbieraniem i transportem odpadów komunalnych. Prezydent Płocka zarobił znacznie mniej, bo tylko 8780 złotych. 

Zarówno prezydent Wojtkowski, jak i Nowakowski, w wyborach samorządowych w 2018 startowali z poparciem Koalicji Obywatelskiej. 

- Dzielimy się pewnym doświadczeniem, które posiadamy. Nie ma znaczenia czy ktoś jest z Włocławka czy z innego miasta. Ważne, żeby miał kompetencje, wiedzę i doświadczenie - odpowiada zapytany o sprawę prezydent Andrzej Nowakowski. - Nie decyduje przynależność partyjna, a wiedza i doświadczenie. 

- Dla samorządowców bardzo cenne są doświadczenia innych miast. Tymi doświadczeniami dzielimy się w różny sposób i w różnej formule. Cieszę się, że są miasta, które korzystają z włocławskich wzorców, chociażby w kontekście rewitalizacji. Osobiście wspieram swoją wiedzą i doświadczeniem radę nadzorczą płockiej spółki odpowiedzialnej za komunikację miejską – czytamy komentarz prezydenta Wojtkowskiego na stronie wloclawek.naszemiasto.pl.

Prezydenci miast mogą zasiadać w radach nadzorczych spółek, ale jest jeden haczyk - nie w gminach, którymi rządzą. Andrzej Nowakowski jest członkiem jednej rady nadzorczej. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy