"Niezwykłe, nowoczesne miasto, spełnionych i kreatywnych ludzi" - to hasło ma przyświecać najważniejszemu spośród strategicznych dokumentów miasta.
- Planowanie i wdrożenie Strategii daje szansę świadomego wpływania na długookresowe procesy społeczne, gospodarcze, przyrodnicze i przestrzenne. Przybliża do osiągnięcia misji Płocka jako miasta zrównoważonego rozwoju, ukierunkowanego na wysoką jakość życia mieszkańców, atrakcyjnego dla gości i inwestorów - opisywał dokument Ratusz.
Plan, który ma zostać wedle założeń zrealizowany do 2030 roku był kreowany na przełomie 2017 i 2018 roku. Od tego czasu nastąpiło jednak wiele zmian i na półmetku wyznaczonego terminu, miasto ponawia konsultacje w jego sprawie, zwracając się z prośbą o opinię do mieszkańców.
O czym można zdecydować?
Pierwszym z zarządzonych badań diagnostycznych jest ankieta dla mieszkańców. Pojawiają się w niej szczegółowe pytania o najważniejsze aspekty funkcjonowania miasta, podzielone na kilka kategorii:
- jakość usług społecznych,
- edukację,
- rozwój gospodarczy i płocki rynek pracy,
- środowisko naturalne i infrastrukturę techniczną,
- komunikację i infrastrukturę drogową,
- planowanie przestrzenne i rozwój miasta.
Oprócz zaznaczania odpowiedzi na konkretne pytania, w kwestionariuszu pojawiły się również pola z możliwością swobodnej wypowiedzi. Dzięki temu wymienić można np. najmocniejszy atut rozwojowy Płocka, a także jego największą barierę rozwojową.
- Prosimy mieszkańców o podzielenie się swoimi uwagami, opiniami, spostrzeżeniami oraz pomysłami na zmiany, jakie mogą w najbliższych latach pozytywnie wpłynąć na jakość życia w mieście i kształtować przyszłość Płocka. Państwa opinie oraz sugestie stanowić będą kluczowy element procesu planowania rozwoju Płocka - przekonują w urzędzie miasta.
Z badań, podobnie jak poprzednio, sporządzony zostanie raport, a jego wyniki mogą przesądzić o realizacji określonych planów bądź inwestycji.
- Od czasu ostatniego badania w 2018 roku, przeprowadziliśmy wiele kluczowych działań i inwestycji, które są ważne dla mieszkańców i realizują strategię rozwoju – mamy trasę obwodową, zmodernizowaliśmy i przebudowaliśmy wiele obiektów oświatowych i sportowych, mamy nowy stadion Wisły Płock, czy Aquapark Miodolankę - dodaje UMP.
Gdzie i jak zagłosować?
Ankieta dostępna jest od 9 do 30 września pod tym linkiem. Można również zagłosować osobiście, otrzymując kwestionariusz w formie papierowej w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Płocka. W badaniu może wziąć udział każdy, a odpowiedzi są anonimowe.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.