reklama
reklama

Nowi mieszkańcy płockiego ZOO. To m.in. największe i najrzadsze papugi świata

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nowi mieszkańcy płockiego ZOO. To m.in. największe i najrzadsze papugi świata - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościDo płockiego ogrodu zoologicznego przyjechały nowe, latające zwierzęta. To zarówno nowe gatunki, jak i takie, które były już prezentowane w ZOO. W Pawilonie Ptaków Tropikalnych podziwiać można m.in. piękną parę największych papug na świecie.
reklama

To długo wyczekiwany gatunek, na który ZOO w Płocku czekało kilka lat. Ary hiacyntowe to największe z latających papug na świecie. Długość ciała tych papug to ok. 100 cm, rozpiętość skrzydeł 120 cm, masa ciała ok. 2 kg. 

Jak podają w miejskim ogrodzie, roczny samiec wykluł się w Artis Royal ZOO w Amsterdamie, a jego dwuletnia partnerka pochodzi z Tierparku w Berlinie. Poznali się po drodze i gdy tylko zajęli swoje mieszkanie w płockim ZOO bardzo się sobą zainteresowali. 

reklama

- Ary zachwycają egzotycznym upierzeniem i przede wszystkim rozmiarem – przekonują w miejskim ZOO. - Są to największe latające papugi świata i niestety, jedne z najrzadszych. Długość ich ciała dochodzi do 1 m, waga do 2 kg, a rozpiętość skrzydeł do 1,2 m. Jest to papuga ceniona na całym świecie ze względu na niezwykłą urodę i łagodność. Jest też bardzo towarzyska i jak wszystkie ary potrafi naśladować ludzki głos. 

Ary to ptaki długowieczne – w warunkach naturalnych dożywają nawet 60 lat. 

Do miejskiego ogrodu z francuskiego ZOO przyjechały także dwie młode pary pary głuszców zwyczajnych. 

- Są to największe ptaki grzebiące Europy – przypominają w ZOO. - Czarno upierzone koguty osiągają rozmiary dużej gęsi i wagę nawet 6,5 kg. Dołączyła do nich też para cietrzewi zwyczajnych, pochodząca z prywatnej, polskiej hodowli. 

reklama

W Polsce objęte są ścisłą ochroną gatunkową, a ich tokowiska otoczone strefami ochronnymi.

Jednym z gatunków ptaków drapieżnych, który również przybył do płockiego ZOO na zimę jest sowa śnieżna. To bardzo dobra wiadomość dla mieszkającego tu samca! 

- Po długich poszukiwaniach dołączyła do niego wspaniała samica z Zamościa – czytamy w oficjalnym komunikacie miejskiego ogrodu. - Od śnieżnobiałego samca różni ją upierzenie – jej pióra są białe z czarnymi pręgami. Opiekunowie mają nadzieję, że niedługo powitają nowe pokolenie tych chronionych ptaków. 

Aleja Sów w płockim ZOO wzbogaciła się także o najmniejsze i największe sowy.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama