Gwardia zdemolowana w końcówce. A teraz czas na niepokonane Veszprem

Gwardia zdemolowana w końcówce. A teraz czas na niepokonane Veszprem - Zdjęcie główne

Lovro Mihić w meczu z Energą Kalisz | foto Tomasz Miecznik

Wiadomości W meczu 9. serii PGNiG Superligi przez 3/4 meczu w Orlen Arenie Gwardia Opole dzielnie stawiała czoła Wiśle Płock, ale kompletnie stanęła w ostatnim kwadransie i uległa aż 18:32 (11:16).

Wisła zaczęła od 2:0, powiększała przewagę, w pierwszej połowie było już 15:9, ale ostatecznie do szatni zespoły zeszły przy wyniku 16:11. Z dobrej strony pokazywał się m.in. Japończyk Kosuke Yasuhira.

W drugiej połowie ambitni goście walczyli o każdą piłkę, w pewnym momencie przewaga gospodarzy spadła do zaledwie trzech bramek - było 21:18.

I tak naprawdę dopiero w tym momencie Nafciarze włączyli wyższy bieg, było to kwadrans przed końcem. Nie pomógł czas dla trenera Rafała Kuptela. Dość powiedzieć, że ostatni fragment meczu Wisła wygrała aż 11:0, w efekcie osiągnęła przewagę aż 14 bramek.

A już w czwartek mecz zupełnie innego kalibru i na innym poziomie: w Lidze Mistrzów Wisła zagra w Orlen Arenie z węgierskim Telekom Veszprem (godz. 18:45).

ORLEN Wisła Płock - Gwardia Opole 32:18 (16:11)

Wisła: Witkowski, Jastrzębski – Mihić 6, Dawydzik 4, Komarzewski 4, Daszek 4, Perez 3, Zhitnikov 3, Piroch 2, Yasuhira 2, Serdio 2,  Krajewski 2, Terzić, Kosorotov, Susnja, Lućin