Reklama

Reklama

Artur Zieliński nowym zastępcą prezydenta. Dlaczego odszedł Jacek Terebus?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Artur Zieliński nowym zastępcą prezydenta. Dlaczego odszedł Jacek Terebus?  - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Andrzej Nowakowski zaprezentował swojego nowego zastępcę ds. inwestycji i rozwoju. Został nim Artur Zieliński, który od roku pełnił funkcję dyrektora wydziału inwestycji i remontów. Pojawia się jednak coraz więcej pytań o to, dlaczego ze swojego stanowiska zrezygnował Jacek Terebus.

Reklama

Ogłoszenie następcy Jacka Terebusa nie studzi emocji związanych z jego następstwem. Nieoficjalnie o powodach jego odejścia można usłyszeć bardzo dużo. Z tego co ustaliliśmy, była to rzeczywiście jego decyzja, związana jednak z przesunięciem Anety Pomianowskiej-Molak z ratusza do Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, która była prawą ręką Terebusa w ratuszu. Z naszych ustaleń wynika, że w grę chodzi bardzo poważny konflikt personalny Krzysztofem Krakowskim, sekretarzem miasta, choć to może być tylko wierzchołek góry lodowej. 

- Tak czasmi po prostu w życiu bywa, że formuła współpracy zmienia się, wyczerpuje się, z różnych względów. Człowiek podejmuje decyzje dotyczące swojej przyszłości. Dziś obszar związany realizacją inwestycji będzie prowadził Artur Zieliński, z którym współpracuję od wielu lat - w różnych formułach, w różnych obszarach. Za każdym razem miałem okazję obserwować go jako człowieka bardzo odpowiedzialnego i zaangażowanego - mówił o swoim nowym następcy Andrzej Nowakowski. - Nie zwalniamy tempa. Pociąg, jak pendolino, będzie sunął po torach. 

Dopytywany o kontrowersje przy odejściu Terebusa Andrzej Nowakowski ucinał, że to wyłącznie jego decyzja, bo do pracy zastrzeżeń nie miał. 

- Plotkami nie będziemy się zajmować. Każdy ma prawo podjąć decyzję. Pan Jacek Terebus podjął taką decyzję - powtarzał prezydent. - To dla mnie też trudna decyzja. Pan wiceprezydent Jacek Terebus był wcześniej pełnomocnikiem, przychodził ze mną do ratusza. Ja go poprosiłem o pracę, zaangażowanie. W ostatnich dniach złożył rezygnację, która wczoraj została przyjęta. 

Jacek Terebus na tę chwilę nie zostaje w ratuszu, a czy będzie dalsza współpraca? Jak odpowiedział prezydent: czas pokaże. 

Artur Zieliński wskazywał, że z racji pełnienia funkcji dyrektora wydziału inwestycji i remontów w urzędzie miasta, jest wdrożony we wszystkie realizowane przez miasto inwestycje. 

- Będziemy dalej realizować to, co jest przyjęte przez miasto. Jeśli chodzi o przyszłość, to sytuacja zmieniła się na dniach. Otrzymałem od prezydenta propozycję objęcia obszaru szerszego niż same inwestycje. W najbliższych tygodniach będę bezpośrednio informował prezydenta - mówił Artur Zieliński, nowy zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju. 

Dlaczego zmiana na takim stanowisku budzi tak dużo obaw? Ze względu na trwające potężne inwestycje, wśród nich m.in. budowa nowego stadionu Wisły Płock. Inwestycja nie wygląda tak, że umowa jest podpisana i ratusz czeka na realizację z założonymi rękami. Cały czas trwały spotkania, toczone są pewne negocjacje. 

- Bezpośrednio w spotkaniach brał udział wiceprezydent Jacek Terebus. Ja uczestniczyłem w naradach i spotkaniach na budowach. W przyszłym tygodniu na pewno będę chciał spotkać się z MIRBUDEM - mówił Zieliński. - Informację o rezygnacji mojego byłego szefa otrzymałem w piątek. Rozmawialiśmy o wszystkich inwestycjach. Mam wiedzę taką, którą mogłem otrzymać od pana prezydenta i będę ją poszerzał w ramach nowych zadań. 

Takie zmiany personalne spowodowały, że w ratuszu powstały 2 wakaty dyrektorskie - dyrektorka wydziału rozwoju i polityki gospodarczej miasta oraz dyrektora wydziału inwestycji i remontów. Na tę chwilę nie jest wykluczona opcja ani wewnętrznych awansów ani naboru zewnętrznego. 

Artur Zieliński ma 46 lat. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej - ma tytuł inżyniera na kierunku Inżynieria Środowiska. Ukończył studia podyplomowe o kierunku Europejskie Stosunki Finansowo-Ekonomiczno-Prawne w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Zarządzanie Zasobami Ludzkimi na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył też kursy z zakresu Zamówień Publicznych. Jest uprawniony do zasiadania w Radach Nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa. 

W latach 2003-2013 zawodowo związany z PKN ORLEN S.A., gdzie na stanowiskach menadżerskich realizował projekty z zakresu przetargów i zamówień publicznych. W latach 2013-2017 członek zarządu Spółki SPR Wisła Płock. W latach 2019-2020 zawodowo związany z Wodociągami Płockimi, gdzie koordynował realizację projektów w ramach płockich sieci kanalizacyjnych. Od maja 2020 r. Dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta Płocka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy