Hiszpan i Chorwat razy osiem. Planowa wygrana Nafciarzy w Tarnowie

Hiszpan i Chorwat razy osiem. Planowa wygrana Nafciarzy w Tarnowie - Zdjęcie główne

foto Tomasz Miecznik

Sport Czwarty mecz w krajowej lidze, czwarte zwycięstwo. Tym razem piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock pokonali w Tarnowie miejscową Unię 31:24 (14:11).

Podopieczni Xaviego Sabate po 20 dniach przerwy od rozgrywania spotkań w PGNiG Superlidze wrócili na ligowe parkiety. Byli oczywiście faworytem w potyczce w Tarnowie.

Ale trzecia od końca w tabeli Unia nie zamierzała poddać się bez walki. Tablica wskazywała wynik 2:2 po 8 minutach, a po kwadransie i niewykorzystanym karnym Siergieja Kosorotowa - po 7.

Do przerwy płocczanom udało się wypracować trztybramkową przewagę, było 14:11. Warto podkreślić, że w bramce Nafciarzy stał Krystian Witkowski, który notował bardzo dobrą skuteczność na poziomie 43 proc.

W drugiej połowie rozstrzelali się Chorwat Tin Lucin i Hiszpan Abel Serdio i przewaga płocczan błyskawicznie rosła. w 40. minucie zrobiło się 21:14.

W ostatniej minucie pojedynku w Tarnowie Lucin z karnego trafił na 31:24.

Warto dodać, że Serdio trafił 8 z 9 rzutów, a Lucin - 8 z 10.

Unia Tarnów - Wisła Płock 24:31 (11:14)

Bramki dla Wisły: Serdio i Lucin - po 8, Daszek 4. Jurecić i Mindegia - po 3, Czapliński i Kosorotow - po 2, Mihić - 1.