reklama

Płock - miasto dużych możliwości

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Płock - miasto dużych możliwości - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

RozmaitościPłock to miasto położone w województwie mazowieckim, zaledwie 100 km od Warszawy. Ma obecnie ok. 118 tys. mieszkańców, może poszczycić się doskonale rozwiniętą gospodarką i dużą liczbą zakładów przemysłowych. Czy jednak to wystarczy, aby szybko znaleźć dobrą pracę? Jak obecnie wygląda sytuacja na rynku pracy?

Sytuacja na rynku pracy w Płocku

Sytuacja na rynku pracy w Płocku powoli się stabilizuje. Po zawirowaniach, jakie wprowadziła pandemia Covid-19, bezrobocie spada. We wrześniu tego roku stopa bezrobocia w województwie mazowieckim wynosiła 4,8%, w samym Płocku była wyższa i osiągnęła poziom 6,3%. Pocieszające jest to, że z miesiąca na miesiąc jest coraz mniej osób bezrobotnych. Obecnie w Urzędzie Pracy zarejestrowanych jest nieco ponad 4000 osób, z czego 65% stanowią kobiety. Co ważne, w Płocku można liczyć na dobre zarobki, wynoszące ok. 118% średniej pensji.

Płock – miast największych spółek w Polsce

Płock, mimo że niewielki, to ma ogromny potencjał gospodarczy. To miasto, które znane jest z największych spółek w Polsce. To właśnie tutaj mieści się Polski Koncern Naftowy Orlen, który jest jedną z największych korporacji przemysłu petrochemicznego, działających w Europie Wschodniej. W mieście ma siedzibę Dystrybucja-Logistyka-Serwis, która zajmuje się handlem hurtowym artykułami spożywczymi DLS Płock, Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych „Przyjaźń” oraz Zakład Energetyczny Płock. Mieści się tutaj również Budmat – hurtownia materiałów budowlanych, producent akcesoriów dachowych, stalowych systemów elewacyjnych oraz rynnowych. Oprócz dużych zakładów, w mieście prężnie działa branża odzieżowa, administracyjna, edukacyjna oraz rozwija się handel.

Gdzie szukać pracy w Płocku?

Szukając pracy w Płocku, warto sprawdzić, na które zawody jest największy popyt. Dzięki temu będzie można się przekwalifikować, zdobyć potrzebne uprawnienia i certyfikaty. Według najnowszych danych, w Płocku mogą znaleźć pracę osoby zarówno z wykształceniem wyższym, jak i zawodowym. Poszukiwani są pracownicy fizyczni oraz wysokiej klasy specjaliści. W Płocku na prace mogą liczyć pracownicy służby zdrowia, lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, opiekunowie osób starszych, farmaceuci. Trend ten widoczny jest w całej Polsce. Na liście poszukiwanych zawodów znajdują się również nauczyciele, specjaliści IT, zajmujący się automatyką i robotyką. Na ciekawe oferty pracy mogą również liczyć brukarze, kierowcy samochodów ciężarowych, pracownicy produkcji odzieży, budowlańcy i monterzy.

Jak szukać pracy w Płocku?

Obecnie szukanie pracy przeniosło się niemal całkowicie do internetu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło Praca Płock, a pojawią się aktualne oferty zatrudnienia. Warto regularnie wchodzić na strony konkretnych zakładów pracy, które w zakładce kariera umieszczają informacje o wakatach. Dobrym pomysłem jest zarejestrowanie się na portalach o pracę. Można ustawić sobie powiadomienie, wybrać kategorie praca Płock i sprawdzać regionalnie pojawiające się ogłoszenia. Oprócz internetu warto również udać się do Urzędu Pracy. To miejsce, gdzie można zapoznać się z ogłoszeniami o pracę, ale również skorzystać z pomocy doradców zawodowych, a także dowiedzieć się o formach pomocy, skierowanej dla bezrobotnych. Warto informować znajomych i rodzinę o poszukiwaniu pracy. Dzięki temu można dowiedzieć się o wakatach i szybko złożyć dokumenty aplikacyjne.

 

Poszukiwanie pracy w Płocku nie jest łatwe, ale dzięki wykorzystaniu różnych źródeł oraz dużej determinacji, możliwe. Warto regularnie sprawdzać ogłoszenia, zadbać o dobrze przygotowane CV, a w razie potrzeby przekwalifikować się lub zdobyć dodatkowe kwalifikacje. Dzięki dużemu zaangażowaniu na pewno uda się znaleźć atrakcyjną pracę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy