Reklama

Reklama

Zmarł ks. prał. prof. Ireneusz Mroczkowski. Miał 70 lat

Opublikowano: pon, 17 sie 2020 13:09
Autor:

 Zmarł ks. prał. prof. Ireneusz Mroczkowski. Miał 70 lat  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kuria Płocka poinformowała o śmierci ks. prał. prof. dr hab. Ireneusza Mroczkowskiego, byłego rektora Wyższego Seminarium Duchownego, wykładowcy w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica czy Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Kapłan przegrał długoletnią walkę z chorobą nowotworową.

Reklama

Kuria Płocka poinformowała o śmierci ks. prał. prof. dr hab. Ireneusza Mroczkowskiego, byłego rektora Wyższego Seminarium Duchownego, wykładowcy w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica czy Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Kapłan przegrał długoletnią walkę z chorobą nowotworową. 

Ireneusz Mroczkowski urodził się w 24 grudnia 1949 r. w Makowie Mazowieckim. W 1974 roku ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku,

- Po święceniach był wikariuszem w parafiach Rypin i Płońsk. Lata 1968-1970 spędził w 54. Batalionie Ratownictwa Terenowego w Bartoszycach, czyli tzw. jednostce kleryckiej - czytamy na stronie Diecezji. - Studiował teologię moralną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a następnie Uniwersytecie „Alfonsjanum” w Rzymie.

Po latach, w 1984 r., wrócił do Diecezji Płockiej. Przez dwie kadencje był rektorem WSD (1999-2005). W seminarium wykładał teologię moralną i etykę.  Był asystentem kościelnym Klubu Inteligencji Katolickiej w Płocku (1987-1999), pełnił funkcję redaktora naczelnego „Studiów Płockich” (1997-2012), członka Rady ds. Ekonomicznych Diecezji Płockiej (1999), a także funkcję opiekuna duchowego wdów i dziewic konsekrowanych (2007-2018) czy przewodniczącego Komisji ds. małżeństwa i rodziny 43. Synodu Diecezji Płockiej (2012-2015).

Od wielu lat zmagał się z chorobą nowotworową. Zmarł nagle 17 sierpnia 2020 r. w domu rodzinnym w Borutach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (18)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.