Reklama

Zalana Biblioteka Zielińskich. Są straty?

Opublikowano:
Autor:

Zalana Biblioteka Zielińskich. Są straty? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W nocy w kamienicy na rogu Grodzkiej doszło do awarii węzła cieplnego i zalało piwnicę budynku. Woda przeciekła również do magazynów Biblioteki im. Zielińskich.

W nocy w kamienicy na rogu Grodzkiej doszło do awarii węzła cieplnego i zalało piwnicę budynku. Woda przeciekła również do magazynów Biblioteki im. Zielińskich.

Z naszych informacji wynika, że z powodu awarii polegającej na powstaniu przecieku na węźle cieplnym w budynku przy Grodzkiej  woda zalała piwniczne części budynków na rogu tej ulicy i pl. Narutowicza, czyli tam gdzie mieści się Biblioteka im. Zielińskich ze swoim cennym księgozbiorem.  Do osuszenia i odmalowania są podłogi i ściany piwnic i magazynów.

- Faktycznie, doszło do uszkodzenia zaworu, co spowodowało wyciek zimnej wody  - potwierdza Jacek Ławrecki, rzecznik Fortum and Heat Polska. - Awaria została usunięta zaraz po zgłoszeniu, nie spowodowała przerw w dostawie ciepła.

Jeśli chodzi o szkody, Fortum odsyła do biblioteki. Jak dowiedzieliśmy się w Towarzystwie Naukowym Płockim, które prowadzi bibliotekę, na szczęście cenne zbiory biblioteki nie ucierpiały. Ale jest za wcześnie, by mówić o szczegółach. - Ewentualne straty będą dopiero oszacowywane - usłyszeliśmy w TNP.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE