Reklama

Zaczął się remont interny, jest też nowy sprzęt [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Zaczął się remont interny, jest też nowy sprzęt [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Blisko siedem milionów złotych od miasta dostał szpital św. Trójcy. Zdecydowana większa część tej kwoty to koszt remontu oddziału chorób wewnętrznych, ale znalazło się też ponad pół miliona na nowy sprzęt.

Blisko siedem milionów złotych od miasta dostał szpital św. Trójcy. Zdecydowana większa część tej kwoty to koszt remontu oddziału chorób wewnętrznych, ale znalazło się też ponad pół miliona na nowy sprzęt.

Do szpitala trafiło sporo nowego sprzętu. Najwięcej na oddział neonatologiczny, który wzbogaci się m.in. o cztery nowoczesne inkubatory, lampy do fototerapii używane przy żółtaczce dzieci, aparat do resuscytacji noworodków, pulsoksymetry czy pompy infuzyjne. Oddział anestezjologii otrzymał diatermę chirurgiczną i wart ponad ćwierć miliona złotych aparaty do znieczuleń.

- Aparaty kontrolują parametry życiowe człowieka w czasie znieczulenia, a także ilość i skład podawanych gazów - opisywał dr Paweł Sobieski. - To nowoczesne maszyny, które zapewniają większe bezpieczeństwo w czasie znieczulenia. 

Z kolei dzięki zastosowanej w diatermie technologii noża elektrycznego pacjent będzie odczuwał znacznie mniejszy ból pooperacyjny. Sprzęt jest już w użyciu.

Sprzęt częściowo zastąpi stary i wysłużony. Np. jeden z inkubatorów szpital chce przekazać w formie darowizny PWSZ. Za 22 tys. placówka rozbuduje też system MONAKO używany na oddziale ginekologii. Doczepiony moduł pozwala bezprzewodowo wykonywać kardiotokografię płodu (KTG).

Znacznie kosztowniejszy od zakupu sprzętu jest generalny remont oddziału chorób wewnętrznych, który pochłonie ok. 6,5 mln złotych. Od dwóch dni trwają prace na pierwszym odcinku. Oddział cały czas pracuje, choć ze względu na remont pacjentów jest mniej. Dyrekcja zakłada, że pierwszy odcinek uda się wyremontować do września, a drugi, w optymistycznym wariancie, do końca roku. 

- W ramach remontu wymienione zostaną wszystkie instalacje - elektryczne, wodno-kanalizacyjne, ogrzewanie, gazów medycznych - wymieniał Marek Stawicki, wiceprezes PZOZ-u. 

- To także nowe wyposażenie oddziału, m.in. 57 nowych łóżek - mówił prezydent Andrzej Nowakowski. - Na internie często leżą osoby starsze,  którym poruszanie się sprawia ogromne problemy. Pielęgnacja takich osób i ich komfort pobytu w szpitalu zależy właśnie od łóżka. Dlatego chcemy, żeby zdecydowana większość łóżek była elektryczna. 

Liczba elektrycznych łóżek będzie zależna od zgłoszonych ofert. Nowoczesne łóżko może być dwa, a nawet trzy razy droższe od zwykłego. Pieniądze na nowy sprzęt i remont oddziału chorób wewnętrznych pochodzą z budżetu miasta.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE