Reklama

Reklama

Ślub może się oddalić. Nauki przedmałżeńskie tylko dla zaszczepionych i ozdrowieńców?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Ślub może się oddalić. Nauki przedmałżeńskie tylko dla zaszczepionych i ozdrowieńców? - Zdjęcie główne

foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 coraz częściej korzystają z różnego rodzaju benefitów i ułatwień. Szczepienia są dobrowolne ale okazuje się, że brak odpowiedniego dokumentu może być problemem...

Reklama

Bywało już, że pracodawcy oferowali kilkaset złotych za przyjęcie szczepionki, proponowali dodatkowy dzień wolny, bonusy są też w części lokali gastronomicznych, w turystyce, w kinach. 

Celem jest zachęcenie do szczepień, przeciwdziałanie pandemii i zatrzymanie transmisji wirusa. Nie podoba się to dużej części polskiego społeczeństwa, która nie zamierza się szczepić.

Z koronawirusem - ale już pod innym kątem - związana jest najnowsza decyzja dominikanów z Rzeszowa, którzy postanowili, że w ich klasztorze kurs przedmałżeński będzie dostępny tylko dla osób zaszczepionych przeciwko COVID-19, ozdrowieńców i tych, którzy będą zdrowi.

Spotkania dla narzeczonych to obligatoryjna forma bezpośredniego przygotowania kandydatów do zawarcia sakramentu małżeństwa. 

Szczegóły cytują archiwa.pl. U rzeszowskich dominikanów jedną z form przygotowania do małżeństwa są weekendowe katechezy „4 miłości”.

- Dominikanie wznawiają taką formę przygotowania, ale wprowadzają pewne ograniczenia. W lipcu i w sierpniu warunkiem uczestnictwa w katechezach grupowych będzie posiadanie unijnego certyfikatu COVID, który można zdobyć na trzy sposoby: przez pełne zaszczepienie, przez uzyskanie statusu ozdrowieńca, lub przez zrobienie testu przeciwko COVID-19, którego wynik będzie negatywny - czytamy na archiwa.pl.

Dodatkowo uczestnicy będą musieli w czasie całego spotkania zasłaniać usta i nos maseczką.

Czy w ślad za Rzeszowem pójdą diecezje lub księża w innych częściach Polski? Diecezja Płocka na razie nie informuje o jakichkolwiek planach w tym temacie. 

W diecezji płockiej spotkania dla narzeczonych realizowane są obecnie w dekanatach, a także przez Centrum Psychologiczno - Pastoralne Metanoia. W lipcu i sierpniu br. Metanoia zaprasza tylko w formule on-line.

Spotkania w Centrum prowadzone są na dwa sposoby: w tygodniu (cztery spotkania, co tydzień, po 2 godz. + dwa indywidualne spotkania pary z doradcą życia rodzinnego) oraz weekendowe (sobota-niedziela + dwa indywidualne spotkania pary z doradcą życia rodzinnego). Koszt wynosi 260 zł od pary.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy