Reklama

Reklama

Wielkie fiasko akcji szczepień w płockich szkołach. Liczba chętnych bliska zeru

Opublikowano: pon, 20 wrz 2021 14:21
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Wielkie fiasko akcji szczepień w płockich szkołach. Liczba chętnych bliska zeru - Zdjęcie główne

foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niemalże zerowe zainteresowanie zwiastujące wielkie fiasko. Mowa o akcji szczepień w szkołach, która rozpoczęła się we wrześniu. Na podstawie deklaracji, wypełnionych przez rodziców, dyrektorzy szkół mieli zorganizować odpowiednio duże punkty szczepień w swoich placówkach. Sęk w tym, że nie ma dla kogo. Zainteresowanie w Płocku sięga... niecałych 2 procent.

Reklama

Pomimo trwającej pandemii koronawirusa, rozpoczął się nowy rok szkolny, który najpewniej w jakiejś części będzie stał pod znakiem COVID-19. W płockich placówkach przygotowano się na ten czas – m.in. przeprowadzając szczepienia wśród kadry nauczycielskiej.  

Czytaj więcej: „Psia grypa” dotarła do Płocka? Służba policjantów wisi na włosku

- Liczby wskazują, że nauczyciele w przeważającej większości poddali się szczepieniu - powiedział Roman Siemiątkowski, wiceprezydent Płocka ds. Polityki Społecznej. - Z naszych wyliczeń wynika, że średnia w Płocku jest większa niż w województwie mazowieckim i to około 70 proc. To dobry wskaźnik.

Na drugiej skali jest natomiast akcja szczepień uczniów w szkołach. Choć informacja o takiej możliwości dotarła do rodziców, a rządowa kampania informacyjna promująca szczepienia wystartowała, to jej efekt jest mizerny. Widać to chociażby w Płocku. Zainteresowanie tą metodą jest dramatycznie niskie.

- Akcja zainicjowana przez rząd, a konkretniej ministra edukacji i resort zdrowia, nie zdaje egzaminu - przyznał wiceprezydent Siemiątkowski. - Chęć szczepienia w szkole zadeklarowało między 1,7 a 2 proc. płockich uczniów. Dla przykładu: na 6250 uczniów szkół ponadpodstawowych deklarację złożyło 112 z nich. Zainteresowanie jest więc bardzo słabe. Akcja z całą pewnością nie przyniesie oczekiwanego rezultatu. 

Skąd ten problem? W opinii wiceprezydenta Płocka, rządowa kampania pro-szczepieniowa dotarła już do wszystkich potencjalnych zainteresowanych, nie ma natomiast pomysłu na przekonanie pozostałej części społeczeństwa.

- Fiasko akcji to efekt wielu czynników - oceniał w rozmowie z nami zastępca prezydenta Płocka. - Przede wszystkim osoby, które były zwolennikami szczepień już tego dokonały. Doskonale wiemy, że nie było najmniejszych problemów ze szczepieniem. Były i są organizowane specjalne punkty, przypominano o szczepieniach w różnych akcjach. Można było z marszu przyjść i tego dokonać - także w Płocku. Pozostał osoby albo przeciwne szczepieniom albo tzw. "niezdecydowani", do których rząd nie za bardzo wie jak dotrzeć – przekonywał.

Jak podaje ministerstwo zdrowia, obecnie – w skali całego kraju – od czerwca zaszczepionych zostało ok. 34,5 proc uczniów w wieku 12-19 lat. Najwięcej jest na Mazowszu, najmniej na Podkarpaciu. Resort przyznaje, że to liczby co najmniej niesatysfakcjonujące.

Czytaj więcej: Przejedzie 1000 km bez snu na rowerze. Zbiera pieniądze na leczenie 19-latki

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (31)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • miesiąc temu | ocena +2 / -4

  Dzienny Oddział Psychiatrii

  Minął rok, 20 mln ludzi się zakeczupowało, a nic nie znaczących zakażeń więcej nić rok temu. Tweety Ministerstwa Choroby, może sprawdzić każdy. To będzie trwało tak długo, jak ludzie będą na to pozwalać.

 • miesiąc temu | ocena +4 / -11

  Ech

  1/3 dzieci zaszczepiona, u mnie w szkole - większość. Chcecie znowu mieć przepełnione szpitale? To gratuluję.

  • miesiąc temu | ocena +0 / -0

   rozsądny

   Tak te dzieci umrą jeszcze przed wejściem w okres rozrodczy, bo... ich organizmy przejdą kontrolowane zainfekowanie samym kolca wirusa, a nie pełnoprawną infekcję covid. :D Nieźle na głowy pada foliarzom, naprawdę. Gdyby w Polsce istniała psychiatria, to by mogli tutaj robić masowa łapanki chorych. I żeby nie było, nie jestem lekarzem, ale sens szczepienia dzieci jest dyskusyjny. Nic im nie będzie, ale i ryzyko w ich przypadku jest małe. Małe, to nie znaczy, że go nie ma oczywiście,bo w USA chyba ok 2% chorujących dzieci trafia do szpitali przez covid.

 • miesiąc temu | ocena +4 / -6

  Wycofać szczepienia!!!!

  Ciało pedagogiczne się zesrało bo wiedzą że nie wyszli by prędko z sądów skażeni przez rodziców.

 • miesiąc temu | ocena +11 / -7

  Czytelniczka

  Brawa dla rodziców którzy mają rozum żeby zabronić niszczyć zdrowie swoich pociech. Każdy rodziców końcu chce zostać dziadkiem

 • miesiąc temu | ocena +15 / -6

  Medyk

  Dzieci i młodzież praktycznie nie chorują na Covid 19 a jeśli nawet to przechodzą tą chorobę bardzo łagodnie. Uszkodzenie zdrowia po zaszczepieniu młodych jest dramatyczne więc z logicznego punktu widzenia podawanie młodym ludziom tego preparatu jest zbrodnią.

  • miesiąc temu | ocena +0 / -1

   rozsądny

   Ta... medyk... chyba taki co kończył foliarski uniwersytet na facebooku. :D Nawet bełkot typu "Uszkodzenie zdrowia po zaszczepieniu młodych jest dramatyczne" jasno wskazuje, że mamy do czynienia z kimś, kto ledwo co składa zdania. Jakie uszkodzenia masz na myśli, bo pieprzysz bzdury i niepotrzebnie stresujesz ludzi. Widziałem naprawdę wiele danych, artykułów i fakty są oczywiste: te szczepionki są niesamowicie bezpieczne, choć jak każdy preparat medyczny (i nie tylko) wiążą się z ryzykiem powikłań. Tylko np infekcje też je niosą i to jeszcze większe... Chyba 3/4 foliarzy wyobraża sobie, ze w tych szczepionkach jest nie wiadomo co - czipy, nasienie szatana i pół tablicy mendelejewa... A to jest właściwie symulacja normalnej infekcji.

 • miesiąc temu | ocena +3 / -6

  Dixon

  Czyli mniej więcej poziom Radomia. Sprawdzałem. Żeby tylko władza nie wpadła na pomysł, żeby za zaszczepienie dziecka nie rozdawać rodzicom alkoholu. Pokusa byłaby bardzo silna.

 • miesiąc temu | ocena +1 / -0

  AAA

  Poprosić tych wszystkich cwaniaczków GENWAY co sobie w lutym organizowali szczepienia dla siebie i rodzin kosztem niepełnosprawnych i seniorów o organizację szczepień młodzieży szkolnej. Mają doświadczenie to może im wyjdzie akcja.

 • miesiąc temu | ocena +0 / -1

  W Proboszczewicach

  zaszczepiunych jest 90% naóczycielów.

 • miesiąc temu | ocena +0 / -5

  Rada

  Powinni uczniom fundować "elektryki" albo coś równie atrakcyjnego, to byłoby więcej chętnych!

 • miesiąc temu | ocena +10 / -3

  Brawo (ja65+)

  Młodzi, jestem z Was DUMNY!!!

  • miesiąc temu | ocena +0 / -0

   powodzenia!

   Przecież oni mało ryzykują, szczepić mogą się co najwyżej głównie dla takich jak ty. Jednak ryzyko rośnie z wiekiem 30, 40, 50-latkowie są stopniowo, coraz bardziej narażeni na powikłania. 65-latkowie mają ułamek odporności nastolatka, nie wspominając o tym na jakim etapie zdolności do regeneracji znajdują się oba organizmy. W jednym kraju akurat 65+ stanowią 87% hospitalizacji. Ale... masz spore szanse, że trafisz pustą komorę w tej rosyjskiej ruletce. Przecież to COVID, a nie rak...

 • miesiąc temu | ocena +13 / -0

  Witamy w domu wariatów

  Izraelski resort zdrowia wydał rekomendacje, by uroczystości religijne w czasie najważniejszych żydowskich świąt były organizowane, jeśli to możliwe, pod gołym niebem. Ministerstwo apeluje też do synagog, aby upewniły się, że osoby prowadzące modły – w tym osoba dmąca w szofar, instrument o charakterze liturgicznym, rodzaj baraniego rogu – były zaszczepione trzecią dawką szczepionki na COVID-19. Wylot rogu powinien być skierowany w stronę otwartego okna. Osoba, która dmie w szofar, a która nie została zaszczepiona trzecią dawką, powinna zasłonić wylot rogu maską. Resort zaleca też, by prowadzące modły osoby czytające Torę były także zaszczepione trzecią dawką, którą obecnie może się szczepić w Izraelu każdy, kto zaszczepił się dwiema dawkami. Jeśli osoby te nie są zaszczepione trzecią dawką, powinny legitymować się negatywnym wynikiem testu.

  • miesiąc temu | ocena +4 / -1

   Czytelnik

   Izrael to kraj poddany eksperymentowi medycznemu na ogromną skalę

  • miesiąc temu | ocena +2 / -0

   Malta i Singapur się nie liczą

   Najbardziej WYSZCEPIONY kraj na świecie.

 • miesiąc temu | ocena +16 / -2

  Głos ze środka

  Dr Zbigniew Hałat - epidemiolog i były podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia zwrócił uwagę na wszechogarniającą nas covidową cenzurę. – Ja się obawiam, że to było zaprojektowane na samym początku. Na samym początku szef tej części, która jest producentem szczepionki Pfizerowskiej, czyli BioNTech, stwierdził, że on w każdej chwili jest gotów wyprodukować szczepionkę, w 6 tygodni już będzie kolejna szczepionka na kolejny wariant. Więc te warianty, kolejne, każdego wirusa, jeżeli mówimy o wirusie, a nie o białku kolca, to one są coraz mniej zjadliwe, chociaż mogą rzeczywiście coraz bardziej się rozprzestrzeniać, czyli mogą być coraz bardziej zaraźliwe – wskazał dr Hałat. – Tutaj, jeśli chodzi o te wszystkie alfa, beta, gamma, delta i te wszystkie, skończywszy na omega, warianty są zabawą medialną. To jest po prostu opowieść marketingowców po to, żeby wzbudzić strach, żeby nałożyć na ludzi restrykcje, np. tak, jak teraz się wydłużyło siłami intelektu o takiej decyzji bezprawnej ministra zdrowia, kwarantannę ludzi zakażonych tym wirusem delta, którego prawdę mówiąc nikt nie widział, i w tym momencie może ta fantazja marketingowców preparatów podawanych jako szczepionki, może sięgać zenitu! – ocenił.

 • miesiąc temu | ocena +15 / -1

  Ku refleksji

  W ubiegłym roku w Polsce umarło o 16,5 proc. więcej osób niż rok wcześniej. Ale mniej niż połowę tego przyrostu da się wytłumaczyć oficjalnymi statystykami zgonów z powodu COVID-19. Najnowsze dane GUS rzucają światło na temat. Jest poważny argument na to, że dużo bardziej śmiertelne niż koronawirus okazało się zablokowanie i nieefektywne zarządzanie zasobami służby zdrowia. System zdrowia pracował w pandemii na zaledwie dwie trzecie mocy - wynika z oficjalnych statystyk To efekt przyjęcia polityki walki z covidem, która zablokowała szpitale. Hospitalizacji było o 34 proc. mniej niż przed pandemią Zarządzanie przez wojewodów wywołało zamieszanie w poszczególnych placówkach. Postawienie 30 łóżek covidowych likwidowało 300 innych Efekt? Poza szpitalami w Polsce nie umierało tyle osób nawet w ciężkich czasach PRL-u. Ratownicy z karetek nie mogli się doprosić, żeby przyjęto ich pacjentów, co widać już w statystykach.

  • miesiąc temu | ocena +10 / -0

   Stalin

   cyt. "Śmierć milionów nie jest tragedią. Tragedią jest śmierć pojedynczego człowieka". WITAMY W SOCJALIŻMIE!!!

  • miesiąc temu | ocena +12 / -0

   xxxx

   W tegorocznym Roczniku demograficznym GUS pojawiła się tablica, która prezentuje statystykę zgonów z podziałem na miejsce zgonu. Okazuje się, że poza szpitalami zmarło aż 249 tys. Polaków, czyli tylu osobom nie udzielono nagłej pomocy medycznej w przygotowanych do tego teoretycznie miejscach. Dla porównania w 2019 r. było to "tylko" 201,6 tys. osób, a jeszcze rok wcześniej 188,6 tys.

 • miesiąc temu | ocena +12 / -0

  Twój nick

  Rząd Danii ogłosił, że pandemia jest pod kontrolą. Od 10 września w kraju przestały obowiązywać ograniczenia nałożone z powodu koronawirusa. COVID-19 przestał być uważany za “chorobę krytyczną dla społeczeństwa".

 • miesiąc temu | ocena +12 / -2

  O to chodzi

  357 Koncern Pfizer zarabia miliardy euro na szczepionkach przeciwko COVID-19. W tym roku ma zarobić ponad 30 mld dolarów. Jak donoszą media, farmaceutyczny gigant ma unikać płacenia podatków w Europie, wykorzystując prawo podatkowe Holandii.

 • miesiąc temu | ocena +4 / -19

  Cas

  Młodzież nie chodzi w maseczkach na holach. Może być kiepsko jesienią. Zobaczymy.

  • miesiąc temu | ocena +1 / -1

   krzysiek

   przepraszam, nie chcący wcisnąłem plusik.

  • miesiąc temu | ocena +19 / -2

   Pytam

   A jakbym chodziła zamaskowana to co? Powstrzymasz komara siatką ogrodzeniową?

 • miesiąc temu | ocena +6 / -27

  Ares

  Wszystkich antycovidowców i antyszczepionkowców powinno się pozamykać w domach z zakazem wstępu gdziekolwiek !!! Wszelkie naruszenia wprowadzonego prawa musi być karane wysokimi grzywnami.W przeciwnym razie nigdy z tego dziadostwa nie wyjdziemy.

  • miesiąc temu | ocena +17 / -14

   Judasz Iskariota

   Ciebie powinni zamknąć w psychiatryku.