Wielkie emocje przy Łukasiewicza! Wisła remisuje z Górnikiem, lider zostaje w Płocku! [ZDJĘCIA Z MECZU]

Wiadomości Do ostatnich chwil ważyła się kwestia zwycięstwa Wisły lub Górnika. Skończyło się na podziale punktów, choć przez ponad pół godziny nafciarze musieli grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Rafała Wolskiego.

Mimo porażki z Widzewem Łódź Wisła Płock pozostawała liderem tabeli. Co prawda aby utrzymać ten status nafciarze musieli zdobyć w meczu z Górnikiem przynajmniej punkt. I tak też się stało, a za zespołem Pavola Stano trudna przeprawa.

Trudna pierwsza połowa

Szkoleniowiec Wisły, mimo porażki w Łodzi, nie zmienił wyjściowej jedenastki na mecz z Górnikiem Zabrze. Pavol Stano na przedmeczowej konferencji dał do zrozumienia, że jego drużyna nie będzie zmieniała stylu pod konkretnego rywala. Przyjezdni atakowali wysokim pressingiem od pierwszych minut, a nafciarze cierpieli. Górnicy potrafili przykryć praktycznie wszystkich zawodników Wisły na ich własnej połowie i zmuszali obrońców do popełniania błędów lub zagrywania dłuższej piłki.

Zabrzanie umięjętnie przeszkadzali, potrafili założyć skuteczny pressing i przeszkadzali w konstruowaniu akcji. Mimo to Wisła miała lepsze sytuacje w pierwszej odsłonie. Po jednym z wyjść z własnej połowy Łukasz Sekulski zagrał do Davo, a Hiszpan miał niezłą sytuację do strzelenia bramki. Zabrakło jednak precyzji, a futbolówkę pewnie złapał Kevin Broll.

Skrzydłowy przeplatał dziś dobre zagrania bardzo słabymi, ale to właśnie on miał najlepsze okazje pod bramką rywali. W 25. minucie po błędzie jednego ze stoperów Górnika powinien zdobyć bramkę, ale przy oddawaniu strzału stracił równowagę i posłał piłkę obok bramki. 10 minut później nie było już jednak mowy o pomyłce, a akcja wzięła się z... zagrania piłki z autu. Odbitą futbolówkę opanował Rafał Wolski i posłał przeszywające podanie przez pole karne - piłka trafiła do Davo, a ten bez namysłu oddał strzał i otworzył wynik spotkania.

Niewiele brakowało, a nafciarze z prowadzenia cieszyliby się zaledwie kilkadziesiąt sekund. W odpowiedzi Robert Dadok uderzył w poprzeczkę. Do przerwy utrzymało się jednak jednobramkowe prowadzenie gospodarzy, którzy po strzeleniu gola złapali rytm.

Wisła w osłabieniu

Trener Bartosch Gaul w przerwie dokonał dwóch roszad i po zmianie stron Górnik ruszył do śmielszych ataków. Zabrzenie jednak, podobnie jak w pierwszej, mieli problem w wykreowaniu poważnego zagrożenia pod bramką Bartłomieja Gradeckiego. Świetną okazję do podwyższenia na 2:0 miał Sekulski, ale pogubił się przy finalizacji.

Sytuacja całkowicie zmieniła się na pół godziny przed końcem regulaminowego czasu gry. Rafał Wolski starł się z Erikiem Janżą. Teatralnie upadający Słoweniec wbił obie nogi w brzuch Wolskiego, zaś pomocnik Wisły nadepnął obrońcę rywali i sędzia Daniel Stefański bez wahania pokazał czerwoną kartkę. Janża nie został ukarany nawet żółtym kartonikiem.

Górnik już 5 minut później doprowadził do wyrównania. Świetną robotę zrobił aktywny dziś Robert Dadok - najpierw przyjął futbolówkę wślizgiem, a potem huknął z kilkudziesięciu metrów, z ostrego kąta. Bartłomiej Gradecki nie przypilnował krótkiego rogu bramki i było 1:1.

Przyjezdni zaczęli dominować przy Łukasiewicza 34, dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nie wynikało z tego wielkie zagrożenie dla Wisły. Jedną z najlepszych w 82. minucie zmarnował Andrej Marosa - Gradecki bez problemu złapał piłkę. Sześć minut później piłkę meczową miał Marko Kolar, ale Chorwat pogubił się w polu karnym.

Obie drużyny grały o zwycięstwo, a emocji nie brakowało. Po 95 minutach Daniel Stefański oznajmił jednak koniec spotkania, a Wisła po raz pierwszy zremisowała w tym sezonie. Co więcej nafciarze pozostają niepokonani na własnym stadionie i wciąż są liderem PKO Ekstraklasy.

Wisła Płock - Górnik Zabrze 1:1 (1:0)