Reklama

Wielka zmiana.Piknik Lotniczy nie nad Wisłą

Opublikowano:
Autor:

Wielka zmiana.Piknik Lotniczy nie nad Wisłą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tegorocznej edycji Pikniku Lotniczego nie obejrzymy ze Wzgórza Tumskiego. Wszystkiemu winny jest planowany remont na skarpie wiślanej.

Tegorocznej edycji Pikniku Lotniczego nie obejrzymy ze Wzgórza Tumskiego. Wszystkiemu winny jest planowany remont na skarpie wiślanej.

Tegoroczny piknik ma się odbyć 21-22 czerwca na lotnisku Aeroklubu. – Chociaż pozostało jeszcze sporo czasu, ze względu na inne imprezy lotnicze musieliśmy ustalić termin z dużym wyprzedzeniem – powiedział nam dyrektor Aeroklubu Mazowieckiego Jan Chrobociński. – Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zapewnić pojawienie się w Płocku najlepszych grup zajmujących się akrobacjami lotniczymi.

W tym roku Piknik Lotniczy odbędzie się już po raz siódmy. Jego pierwsze trzy edycje odbywały się na lotnisku przy ulicy Bielskiej. Później impreza została przeniesiona na Skarpę Wiślaną, co znacznie podniosło jej atrakcyjność. W 2015 roku pokazy lotnicze prawdopodobnie wrócą nad Wisłę.

Wśród największych atrakcji roku ubiegłego były: przeloty szturmowo-bombowego samolotu Su-22 i czterosilnikowego transportowca wojskowego Hercules C-130, wodowanie samolotu Husky, akcja gaśnicza prowadzona przez samolot Dromader. Pokazy, które odbywały się w 2013 roku, oglądało kilkadziesiąt tysięcy ludzi.
– Na razie nie chcemy mówić, kogo możemy w tym roku spodziewać się na lotnisku – przyznał Jan Chrobociński. – W tej chwili trwa ta część przygotowań, która jest najmniej atrakcyjna dla mediów. Zajmujemy się załatwianiem wszystkich niezbędnych formalności, pozwoleń i wszelkich papierów, bez których piknik nie mógłby się odbyć.

Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock

Zobacz nasze galerie z Pikników Lotniczych

IV Płocki Piknik LotniczyUdostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE