Reklama

Wichura szaleje. Zrywa dachy,powala drzewa

Opublikowano:
Autor:

Wichura szaleje. Zrywa dachy,powala drzewa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ciągu minionej doby strażacy interweniowali w Płocku i powiecie blisko 60 razy. W mieście silny wiatr uszkodził m.in. dach dworca autobusowego przy Jachowicza.

W ciągu minionej doby strażacy interweniowali w Płocku i powiecie blisko 60 razy. W mieście silny wiatr uszkodził m.in. dach dworca autobusowego przy Jachowicza.

W całej Polsce trwa walka z żywiołem - wiatr wiejący z prędkością dochodzącą do ponad 100 km/h zrywa dachy, powala drzewa, niszczy linie energetyczne, odcinając całe miejscowości od świata. Od rana prądu nie miały m.in. szkoły w Słubicach, wiatr uszkodził linie elektryczne w Łącku i gminie Łąck, mieszkańcy nie mieli też wody, nie działała telefonia komórkowa. W gminie Drobin w miejscowości Wrogocin, a także w
Łubkach Nowych w gm. Bulkowo wiatr zerwał dachy domów. Część awarii prądu  została już usunięta, ale na terenie całego powiatu są kłopoty z dostępem do Internetu i sieci komórkowej.

W pełnej gotowości cały czas są wszystkie służby. Jak relacjonuje rzecznik straży pożarnej, Edward Mysera, w ciągu minionej doby strażacy interweniowali 57 razy, z czego 41 interwencji dotyczyło powiatu płockiego, a 16 - Płocka. Strażacy byli  wzywani przede wszystkim do drzew, które wiatr przewrócił na drogi, ulice czy budynki.

Sześć interwencji dotyczyło dachów pozrywanych z domów, budynków użyteczności publicznej itp. - w Płocku wiatr zerwał m.in. metalowe pręty przy gimnazjum nr 5 przy Królowej Jadwigi, a także dach budynku dawnego dworca autobusowego przy Jachowicza. - Zabezpieczaliśmy również zerwane linie energetyczne w Nowym  Duninowie i Siecieniu - podaje Edward Mysera. - Na szczęście w żadnym z tych zdarzeń nikomu nic się nie stało.

Synoptycy zapowiadają, że wiatr ucichnie dopiero w sobotę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE