Reklama

W Kępie Polskiej wciąż stan alarmowy, ale woda powoli opada

Opublikowano:
Autor:

W Kępie Polskiej wciąż stan alarmowy, ale woda powoli opada - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości We wtorek o godz. 8 stan wody w Wiśle w w Wyszogrodzie był 17 cm poniżej stanu alarmowego, a w Kępie Polskiej przekroczył go o 6 cm. Sytuacja powinna się poprawiać, bo fala wezbraniowa już przeszła przez Płock. 

We wtorek o godz. 8 stan wody w Wiśle w w Wyszogrodzie był 17 cm poniżej stanu alarmowego, a w Kępie Polskiej przekroczył go o 6 cm. Sytuacja powinna się poprawiać, bo fala wezbraniowa już przeszła przez Płock. 

Wody w Wiśle znacznie przybyło po wielu potężnych ulewach w poprzednich dniach. Sytuacja stała się na tyle poważna i na Mazowszu, że w sobotę 27 czerwca starosta płocki  wprowadził stan pogotowia przeciwpowodziowego w siedmiu nadwiślańskich gminach powiatu (Wyszogród, Gąbin, Mała Wieś, Bodzanów, Słubice, Słupno, Nowy Duninów), a dzień później - alarm przeciwpowodziowy.

- Sytuacja hydrologiczna  jest monitorowana na bieżąco przez Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego - podkreślają w płockim starostwie.

Z danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że sytuacja normuje się. W poniedziałek poziom rzeki w Wyszogrodzie wynosił 554 cm, we wtorek o godz. 8 - 533 cm (stan ostrzegawczy to 500 cm, a alarmowy - 550 cm). Z kolei w Kępie Polskiej w poniedziałek zanotowano 507 cm, a we wtorek - 506 cm (stan ostrzegawczy to 450 cm, a alarmowy - 500 cm).

Woda więc powoli opada, tendencje - przynajmniej na razie - są optymistyczne dla regionu płockiego, bo np. w Warszawie w dwóch punktach pomiarowych w ciągu doby ubyło 87 i 92 cm.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE