Reklama

Reklama

W czwartek Boże Ciało. Ulicami Płocka przejdzie procesja

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: PortalPłock

W czwartek Boże Ciało. Ulicami Płocka przejdzie procesja - Zdjęcie główne

foto PortalPłock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartek, 16 czerwca, w Płocku odbędą się centralne uroczystości Bożego Ciała w Płocku. Zaplanowano uroczystą mszę świętą, zaś ulicami miasta przejdzie procesja do czterech ołtarzy

Reklama

Najbliższy czwartek w Kościele upłynie pod znakiem uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jak przypominają w płockiej kurii, jest to święto nakazane, a katolicy mają obowiązek uczestnictwa w mszy świętej.

W Płocku centralne uroczystości rozpoczną się o godzinie 11:00 – eucharystią w bazylice katedralnej. Następnie około godz. 12:00 na ulice miasta wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy.    

- Mszy przewodniczył będzie biskup senior Piotr Libera, a koncelebrował między innymi biskup pomocniczy Mirosław Milewski – podaje dr Elżbieta Grzybowska, rzecznik diecezji płockiej. - Kazanie w katedrze wygłosi ks. dr Marcin Sadowski, dyrektor wydziału duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Płockiej oraz dyrektor Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej „Musicum” w Płocku. 

Procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy przejdzie ulicami: Plac Narutowicza (koło domu biskupiego), Kościuszki, Plac Obrońców Warszawy, Kolegialna, Kwiatka - do placu przy kościele św. Jana Chrzciciela. Mieszkańcy Płocka proszeni są o udekorowanie okien i balkonów w domach, blokach i kamienicach wzdłuż trasy procesji. 

Na zakończenie procesji, przy kościele parafii św. Jana Chrzciciela, homilię wygłosi biskup senior Piotr Libera. Udzieli też błogosławieństwa miastu i diecezji. Po zakończeniu procesji w kościele parafii św. Jana Chrzciciela sprawowana będzie Msza św. dla wiernych, którzy wcześniej w niej nie uczestniczyli.

Podczas centralnej uroczystości Bożego Ciała w Płocku śpiewy i muzykę wykonywać będą: Chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses, kwintet Canzona i Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielsku.  

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy