Reklama

Reklama

Uczniowie i nauczyciele w kamaszach? Wakacje na poligonie? Możesz tam być

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: WOT

Uczniowie i nauczyciele w kamaszach? Wakacje na poligonie? Możesz tam być - Zdjęcie główne

foto WOT

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To ciekawa propozycja Terytorialsów, świetna okazja, by spędzić wolny czas na poligonie, sprawdzić siebie i zostać żołnierzem Wojska Polskiego. Już 26 czerwca rozpocznie się szkolenie.

Reklama

Będzie to tzw. szkolenie podstawowe dla przyszłych żołnierzy 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w ramach kolejnej edycji akcji "Wakacje z WOT".

- Celem akcji jest umożliwienie uczniom, studentom i nauczycielom wstąpienie w szeregi 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. W czasie roku szkolnego czy akademickiego jest to trudne, więc wakacje stają się alternatywą dla osób, które marzą o wojsku. Podobny projekt WOT cieszył się dużym zainteresowaniem podczas ferii - mówi st. kpr. Cezary Okraszewski z 64. batalionu lekkiej piechoty w Płocku.

Hart ducha i ciała

W szeregach 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej służą uczniowie, często są to osoby, które niedawno weszły w dorosłość. 

- Interesuję się militariami, a w związku z tym, że wiążę przyszłość ze służbą w wojsku, chciałem nabrać doświadczenia -  mówi tegoroczny maturzysta szer. Adam Dryja, żołnierz 62. batalionu lekkiej piechoty w Radomiu działającego na terenie miasta oraz sąsiednich powiatów.

Szkolenia rotacyjne, które są obowiązkowe, odbywają się w weekendy, więc nie kolidują ze szkołą. 

- Dodatkowo, na służbę mogłem przeznaczać również dni wolne od zajęć. WOT to duża szansa na rozwój,  szczególnie dla młodych osób. Można nauczyć się wielu ciekawych rzeczy, rozwinąć umiejętności, hartować ducha i postawę patriotyczną, ale również dzięki organizowanym kursom nabrać umiejętności przydatnych w codziennym życiu - dodaje Adam Dryja. 

Z sali lekcyjnej do wojskowych koszar?

Dlaczego nauczyciele wstępują do WOT? 

- Wstąpiłem do WOT ze względów patriotycznych, ale też chciałam sprawdzić siebie i swoje możliwości. Poza tym czuję potrzebę pomagania innym, wspierania tej naszej lokalnej społeczności i tej największej jaką jest Ojczyzna - mówi szer. Michał Gutkowski, nauczyciel z Zespołu Szkół w Jasieńcu. 

Żołnierz 61 batalionu lekkiej piechoty w Grójcu swoim zaangażowaniem i pasją do munduru dzieli się z innymi. Uważa, że to nie tylko służba Ojczyźnie, ale i niesamowita przygoda, sprawdzenie, jak wysoko wisi nasza poprzeczka, a dodatkowo niesienie pomocy innym. 

Służba nie koliduje z pracą nauczyciela. Najlepszym tego przykładem jest właśnie szer. Michał Gutkowski.

- Dyrekcja mojej szkoły nigdy nie robiła mi żadnych problemów w związku ze służbą w WOT. To szkoła państwowa, która wyznaje wartości patriotyczne. Ja ze swojej strony starałem się przez cały okres pandemii, kiedy znacznie wzrosło zapotrzebowanie na naszą pomoc wybierać tak dni służby, żeby nie kolidowały z pracą - podkreśla nauczyciel.  

Co? Gdzie? Jak? 

Najbliższe szkolenie na Mazowszu w ramach projektu „Wakacje z WOT” rozpocznie się 26 czerwca, a zakończy 11 lipca uroczystą przysięgą. Czasu na zgłoszenie jest mało. Kandydaci do służby w mazowieckiej brygadzie OT mogą działać dwutorowo. Ochotnicy wnioski o powołanie do odbycia 16-dniowego szkolenia podstawowego lub 8-dniowego wyrównawczego mogą wypełnić z pomocą rekruterów z Mobilnego Zespołu Rekrutacyjnego 6 MBOT lub zgłaszając się bezpośrednio do najbliższego WKU. 

- Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy przez 10 miesięcy nauki i pracy odkładają marzenia na później. Te dwa tygodnie wakacji to doskonały moment, by je spełnić. Jestem przekonany, że podjęta decyzja zaowocuje w przyszłości, a Wy staniecie się częścią Wojska Polskiego, częścią 6 MBOT - zachęca dowódca 6, Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Witold Bubak.

Zespół rekruterów 64 batalionu lekkiej piechoty w Płocku: tel. 887 702 783.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy