Reklama

Reklama

Wakacje na plaży i imprezy? A może ruszycie na... poligon?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: WOT

Wakacje na plaży i imprezy? A może ruszycie na... poligon? - Zdjęcie główne

foto WOT

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zastanawiacie się, co będziesz robić podczas najbliższych wakacji? 6. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej proponuje płocczanom i mieszkańcom regionu 16-dniowe przeszkolenie wojskowe – „Wakacje z WOT”.

Reklama

Do służby w szeregach Wojskach Obrony Terytorialnej chętnie zgłaszają się osoby młode – uczniowie powyżej 18 roku życia oraz studenci, którzy chcą wykorzystać przerwę w nauce na zdobycie nowych umiejętności. Z myślą o nich cztery lata temu powstał projekt „Wakacje z WOT”. Do tej pory ze szkoleń organizowanych w trakcie wakacji skorzystało już ponad 11 tysięcy ochotników.

- Projekt skierowany jest przede wszystkim do ludzi młodych, którzy stawiają pierwsze kroki w dorosłym życiu. Wstępując do WOT mogą oni podjąć pierwsze poważne zobowiązanie i odbyć lekcję odpowiedzialności oraz jednocześnie w sposób aktywny i ciekawy spędzić wakacje - podkreślają w WOT. 

16-dniowe szkolenie podstawowe jest szansą na rozpoczęcie kariery wojskowej, a uczestnictwo w kolejnych szkoleniach rotacyjnych umożliwia ciągły rozwój wojskowego rzemiosła.

Szkolenia organizowane w czasie wolnym od nauki cieszą się zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów i studentów, ale także nauczycieli oraz rodziców, którzy korzystają z faktu, że ich pociechy w tym czasie przebywają na koloniach, obozach czy też wakacje spędzają u dziadków.

6. Mazowiecka Brygada OT Wakacje z WOT organizuje w terminie 1-16 lipca 2023 r. Natomiast szkolenie wyrównawcze, dla osób które już złożenie przysięgi wojskowej mają za sobą, odbędzie się w dniach 9-16.07.2023 r.

Szesnastodniowe szkolenie podstawowe, które ochotnicy odbędą podczas wakacji, zwieńczy uroczysta przysięga wojskowa i tym samym zostaną żołnierzami Wojska Polskiego.

Chcesz wstąpić do WOT? Powinieneś skontaktować się z rekruterem, a wniosek o powołanie można złożyć bezpośrednio w  Wojskowym Centrum Rekrutacji lub elektronicznie przez platformę ePUAP.

Przypomnijmy, że Wojska Obrony Terytorialnej to piąty rodzaj Sił Zbrojnych obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej i Wojsk Specjalnych. Utworzone zostały 1 stycznia 2017 r. Na czas wojny głównym zadaniem WOT jest współdziałanie z wojskami operacyjnymi, natomiast w czasie pokoju – wsparcie operacji zarządzania kryzysowego, w tym przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

64. BATALION LEKKIEJ PIECHOTY W POMIECHÓWKU obejmuje powiaty: płocki, sierpecki, gostyniński, sochaczewski.

Kontakt do rekruterów:

pow. płocki
PPOR. PAULINA SZCZĘSNA
Telefon: 516015553
EMAIL: paulina.szczesna@wot.ron.mil.pl

pow. sierpecki i pow. sochaczewski
ST. SZER. ILONA SKONIECZNA
Telefon: 509664746
EMAIL: Ilona.Rypińska@wot.ron.mil.pl

pow. gostyniński
SZER.WERONIKA MAZUR
Telefon: 786042071
EMAIL: weronika.mazur@wot.ron.mil.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy