Reklama

To już 18. odsłona akcji "Ratujmy Płockie Powązki"

Opublikowano:
Autor:

To już 18. odsłona akcji "Ratujmy Płockie Powązki" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 1 i 2 listopada tradycyjnie na cmentarzu w Al. Kobylińskiego będzie można spotkać kwestujących. Nie szczędźcie datków - w tym roku do odnowienia są dwa kolejne nagrobki.

1 i 2 listopada tradycyjnie na cmentarzu w Al. Kobylińskiego będzie można spotkać kwestujących. Nie szczędźcie datków - w tym roku do odnowienia są dwa kolejne nagrobki. 

To już 18. edycja akcji "Ratujmy Płockie Powązki", organizowanej przez Stowarzyszenie "Starówka Płocka" oraz Gazetę Wyborczą. Dzięki hojności płocczan udało się odnowić 39 obiektów, ale potrzeby nadal są duże. 

W tym roku pieniądze wrzucone do puszek zostaną przeznaczone na renowację miejsca spoczynku dwóch zasłużonych płocczan: Piotra Pawłowskiego i Mariana Zglinickiego. Obaj panowie żyli w XIX wieku. 

Wśród wolontariuszy będzie można spotkać m.in. prezydenta Andrzeja Nowakowskiego, miejskich radnych czy parlamentarzystów,

- W tym roku w akcję włączy się ok. 150 osób - mówi Jerzy Skarżyński, prezes Stowarzyszenia "Starówka Płocka". - Zbiórka będzie przeprowadzana w środę i czwartek od 8:00 do 20:00. 

Jak podkreśla Skarżyński, kwesta jest zorganizowana zgodnie z obowiązującą ustawą. We wrześniu ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji wydało zezwolenie, a każdy wolontariusz będzie dobrze oznaczony.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE