Reklama

Tak będzie wyglądała tratwa.Wymyśl nazwę!

Opublikowano:
Autor:

Tak będzie wyglądała tratwa.Wymyśl nazwę! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sierpniowym spływie po Wiśle popłynie tratwa, która powstanie w Płocku, a następnie przewieziona do Krakowa, skąd wyruszy, aby dalej przybić do brzegów 19 polskich miast. Ogłoszono już konkurs na jej nazwę. Nagrodą są wejściówki na koncert.

W sierpniowym spływie po Wiśle popłynie tratwa, która powstanie w Płocku, a następnie przewieziona do Krakowa, skąd wyruszy, aby dalej przybić do brzegów 19 polskich miast. Ogłoszono już konkurs na jej nazwę. Nagrodą są wejściówki na koncert.

Akcja z szukaniem nazwy dla wyjątkowej tratwy ma związek z jubileuszem 35-lecia NSZZ „Solidarność”. Konkurs na znalezienie odpowiedniej nazwy dla tratwy ogłosiły płockie struktury związku. Trzeba się pośpieszyć - do rozpoczęcia wpływu mamy raptem dwa tygodnie, natomiast tratwa musi zostać jeszcze przewieziona z Płocka do Krakowa, skąd wyruszy 7 sierpnia, by następnie dobić do potowych obrzeży m. in.  Sandomierza, Kazimierza Dolnego, Góry Kalwarii, Warszawy, Włocławka, Torunia, Bydgoszczy, Grudziądza i Gdańska. W Płocku ponownie znajdzie się w dniach 19-20 sierpnia i popłynie dalej. Do pokonania jest 900-kilometrowy odcinek rzeki, który należy przemierzyć w trzech etapach. Pierwszy obejmuje odcinek od Krakowa do Dęblina, drugi trasę z Dęblina do Bydgoszczy, natomiast ostatni zakończy się w Gdańsku, 29 sierpnia. Podczas każdego zmieni się załoga, każdorazowo licząca po sześć osób.

Tratwa, podobnie jak każdy statek, musi zostać ochrzczona przez pierwszym rejsem i wypadałoby, aby nie wypływała bez nazwy. Pomysłodawca zobaczy swój pomysł wypisany na boku tratwy, jak również w materiałach informacyjnych, plakatach dotyczących spływu. Pobawi się również przy rytmach i zanuci stare przeboje zespołu Dżem. Na zwycięzcę poczekają do odbioru dwie wejściówki na koncert w płockim amfiteatrze, który odbędzie się 28 sierpnia. Organizatorzy zachęcają do udziału, ponieważ podana propozycja nagrody nie wyklucza jeszcze innych, dodatkowych niespodzianek.

Najbardziej trafną nazwę wybierze komisja konkursowa. Musi być maksymalnie dwuczłonowa. Uwaga! Nie trzeba ograniczać się wyłącznie tylko do jednej propozycji przy doręczaniu zgłoszenia. Te są przyjmowane do 28 lipca. Nadsyłamy je drogą mailową ([email protected]), listowną na adres siedziby Regionu Płockiego NSZZ „Solidarność” (Stary Rynek 5, Płock 09-400 z dopiskiem „Konkurs na nazwę dla tratwy”), bądź dostarczamy osobiście do biura w godzinach 8.00 – 16.00. Wcześniej trzeba zapoznać się z regulaminem konkursu. Koniecznie należy zamieścić imię, nazwisko, dane do kontaktu (telefon, adres zamieszkania) oraz dołączyć kartę zgłoszenia (dostępna, podobnie jak regulamin, na stronie internetowej: www.solidarnoscplock.pl).

Spływ tratwą odbędzie się w dniach 7-28 sierpnia. Organizuje go wraz z Regionem Płockiego NSZZ „Solidarność” również Parafialno-Uczniowski Klub Sportowy Wiktoria. W razie braku ciekawych planów na spędzenie wakacji, może kogoś skusi  kilka dni spędzonych na rzece płynąc tratwą na jednym z rzecznych odcinków? Chęć udziału w wyprawie zgłaszamy do Leszka Brzeskiego (tel. 604 976 123).

Fot. Region Płocki NSZZ "Solidarność"

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE