Reklama

Tajemnicze uprowadzenie znanej lekarki. Jej ciała nie znaleziono

Opublikowano:
Autor:

Tajemnicze uprowadzenie znanej lekarki. Jej ciała nie znaleziono - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Najnowsza książka Jacka Ostrowskiego dotyczy sprawy, która wzbudzała wiele kontrowersji, kiedy to ceniona płocka lekarka pojechała do małego pacjenta z pewnym mężczyzną. Później uznano ją za zaginioną. Pisarz wykorzystuje historię, która zapisała się w dziejach kryminalistyki jeszcze w czasie PRL.

Najnowsza książka Jacka Ostrowskiego dotyczy sprawy, która wzbudzała wiele kontrowersji, kiedy to ceniona płocka lekarka pojechała do małego pacjenta z pewnym mężczyzną. Później uznano ją za zaginioną. Pisarz wykorzystuje historię, która zapisała się w dziejach kryminalistyki jeszcze w czasie PRL.  

Jacek Ostrowski, płocczanin, małachowiak, pasjonat historii, pisarz. W 2014 roku bazował na legendach związanych z naszym miastem pisząc „Tajemnice Tumskiej Góry”.

[ZT]7131[/ZT]

Właśnie ukazała się jego kolejna książka „Ostatnia wizyta” nakładem wydawnictwa „Od Deski do Deski”.

Pewnego dnia Jacek Ostrowski przeglądał stare rodzinne zdjęcia, na jednym była jego mama ze znajomą, pediatrą doktor Stefanią Kamińską. On także znał ją jeszcze jako dziecko, pamięta również męża kobiety, Kazimierza. Autor podążał tropem tej starej zagadki kryminalnej, próbując ponownie odtworzyć przebieg wydarzeń, które rozpoczęły się 5 czerwca 1970 roku, około godziny 15.00. Wtedy zadzwonił dzwonek do drzwi. Zjawił się mężczyzna średniego wzrostu mówiący z obcym akcentem. Poprosił, aby lekarka natychmiast udała się z nim poza miasto do małego pacjenta. To był tylko początek historii pełnej niedopowiedzeń, problemów z dowodami, wysyłanych anonimów z żądaniem okupu wraz z instrukcjami. 

Ostrowski opierał się na materiałach z dochodzenia, aktach sądowych, rozmawiał także z prokuratorem prowadzącym śledztwo w sprawie uprowadzenia Stefanii Kamińskiej. Oczywiście nie wszystkie elementy zawarte w książce są prawdziwe. Możemy jednak dodać dla tych, którzy nie znają tej historii, że gość, który zjawił się przy drzwiach, faktycznie miał bardzo wiele na sumieniu. Zwłok pediatry nigdy nie odnaleziono. Do sprawy powracano kilka razy. 

Spotkanie z pisarzem odbędzie się w Książnicy Płockiej 16 marca o godzinie 17.00. „Ostatnia wizyta” znalazła się już w sprzedaży w księgarniach i w sklepach internetowych.

Fot. Książnica Płocka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE