Super oprawa, piękne zwycięstwo Nafciarzy! Czarne Koszule bez szans w Płocku [ZDJĘCIA]

Wiadomości W siódmej kolejce Fortuna I ligi piłkarze Wisły Płock zasłużenie pokonali Polonię Warszawa 3:0 (2:0). Po tym zwycięstwie Nafciarze awansowali na 10. miejsce w stawce 18 drużyn.

Przed pojedynkiem Wisły, czyli spadkowicza z ekstraklasy, z Polonią, która jest beniaminkiem pierwszej ligi, odbyło się uroczyste otwarcie Orlen Stadionu, mieszczącego 15 tys. fanów.

Atmosfera na wypełnionych trybunach była fantastyczna od samego początku, a na boisku trwała wyrównana walka. Sytuacji bramkowych początkowo nie było, ale w polu rywale ze stolicy pokazywali się z niezłej strony.

Po kwadransie kibicie szaleli, bo to Nafciarze wygrywali 1:0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Marcin Biernat, bramkarz Poloni obronił, ale odbił piłkę przed siebie. Trafiła ona pod nogi Biernata, który trafił nieczysto, ale po rękach bramkarza piłka wpadła do siatki.

Poczynania płockiego obrońcy biernie obserwowało bodajże sześciu obrońców Polonii! Okazało się, że defensywa tego klubu ma ogromne problemy w Płocku. Czarne Koszule dość często traciły piłkę przy wyprowadzaniu akcji z własnej połowy, a to zawsze jest bardzo niebezpieczne.

W 33. minucie po stracie Polonii Mateusz Szwoch z prawego skrzydła dokładnie dośrodkował do Łukasza Sekulskiego, a ten dostawił nogę i było 2:0!

To była solidna zaliczka gospodarzy po pierwszej połowie, a już po 8 minutach drugiej części gry było 3:0! Maciej Kowalski-Haberek  faulował Biernata, sędzia podyktował rzut karny. Okazję wykorzystał Sekulski na trybunach zapanowała wielka radość.

W 70. minucie Wisła mogła dobić ekipę z Warszawy. Po zagraniu ręką w polu karnym sędzia podyktował kolejnego karnego. Tym razem Sekulski strzelił za lekko, Mateusz Kuchta obronił jego strzał.

Polonia walczyła o honorowe trafienie, ale Wisła na to nie pozwoliła i pewnie wygrała 3:0.

W kolejnym meczu 15 września o godz, 18:00 Wisła zagra w Rzeszowie ze Stalą.

Wisła Płock - Polonia Warszawa 3:0 (2:0)

Bramki: Marcin Biernat 16, Łukasz Sekulski 33, 53 (k)

Żółte kartki: Biernat, Szymański, Hiszpański - Kowalski-Haberek.

Sędziował: Marcin Kochanek (Opole).

Wisła: Bartłomiej Gradecki - David Niepsuj, Jakub Szymański, Marcin Biernat, Milan Spremo - Paweł Chrupałła (66. Krzysztof Janus), Jakub Grič (85. Dawid Kocyła), Mateusz Szwoch, Fryderyk Gerbowski (76. Igor Drapiński), Émile Thiakane (85. Filip Lesniak) - Łukasz Sekulski (76. Fabian Hiszpański).

Polonia: Mateusz Kuchta - Dariusz Pawłowski, Michał Grudniewski,  Maciej Kowalski-Haberek (59. Piotr Marciniec), Tomasz Wełna,  Bartosz Biedrzycki - Marcin Kluska, Mateusz Michalski (59. Oliwier Wojciechowski), Krzysztof Koton (75. Michał Bajdur), Wojciech Fadecki (46. Paweł Tomczyk) - Szymon Kobusiński.