Reklama

Sąd Rejonowy chce mieć nowy gmach [WIZUALIZACJE]

Opublikowano:
Autor:

Sąd Rejonowy chce mieć nowy gmach [WIZUALIZACJE] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowy budynek Sądu Rejonowego z 18 salami rozpraw to perspektywa kilku lat. Trwają już pierwsze prace związane z budową przyszłego, czterokondygnacyjnego budynku.

Nowy budynek Sądu Rejonowego z 18 salami rozpraw to perspektywa kilku lat. Trwają już pierwsze prace związane z budową przyszłego, czterokondygnacyjnego budynku.  

O tym, że Sąd Rejonowy chciałby mieć nowy budynek pisaliśmy kilka lat temu. Obecnie ma wydziały w pięciu miejscach: przy pl. Narutowicza 6 są wydziały karne, księgi wieczyste, pracują kuratorzy, mieści się kasa i biuro obsługi interesanta, przy pl. Narutowicza 2 sąd wynajmuje pomieszczenia na archiwa, mamy także wydział cywilny, pracy, gospodarczy i biuro obsługi interesanta przy ul. Kilińskiego oraz wydział rodzinny ulokowany na ul. Piekarskiej. Na początku listopada wydział pracy i wydział gospodarczy Sądu Rejonowego znalazły się przy Tumskiej w Domu Słońca, dawniej zajmowanym przez PZU. Łącznie zajmują tam trzy piętra. Nie jest to zbyt wygodna konfiguracja, dlatego rozpoczęły się rozmowy, ale wszystko scalić w jednym budynku przy ul. Strzeleckiej (za terenami Włodkowica), który miałby powstać do przełomu 2020 roku. Zajmie powierzchnię 7 tys. 300 metrów kwadratowych. Będzie to miejsce pracy dla 240 osób.

[ZT]5675[/ZT]

Rada Miasta wyraziła zgodę na przekazanie działek skarbowi państwa z bonifikatą 99 proc. Prace już trwają. Zaczęło się od wycinki drzew i robót rozbiórkowych. - Do usunięcia planuje się jedynie drzewa będące w kolizji z planowaną inwestycją lub zbyt blisko planowanych obiektów – mówi rzeczniczka sądu, Iwona Wiśniewska-Bartoszewska. W zamian zaplanowano nowe nasadzenia dopasowane formą do obiektu i tak, aby otoczenie było atrakcyjne przez cały rok nawet zimą. Drzewa uzupełnią krzewy i byliny w większych grupach lub w formie pasów.

[ZT]5939[/ZT]

Nowy budynek będzie składał się z czerech kondygnacji nadziemnych. Na pierwszej i drugiej zaplanowano sale obsługi interesantów, kasę i sale rozpraw. Z kolei ostatnią kondygnację zajmą pokoje sędziów, prezesa sądu, asystentów sędziów, przewidziano także pokoje dla administracji. Tylną część budynku przeznaczono dla sekretarzy, na pokoje kuratorów, na oddziały: gospodarczy, kadr, i finansowy. Reasumując w nowej siedzibie rozgoszczą się wszystkie wydziały i oddziały Sądu Rejonowego: wydział cywilny, karny, rodzinny i nieletnich, pracy i ubezpieczeń społecznych, gospodarczy, ksiąg wieczystych, karny, wykonania orzeczeń karnych. Tu będą pracowały zespoły kuratorskiej służby sądowej ds. karnych i rodzinnych.

- Wybudowanie tego obiektu będzie służyło mieszkańcom płocka i całego okręgu płockiego, obejmującego rejony: ciechanowski, gostyniński, mławski, płocki, płoński, sochaczewski, żyrardowski – twierdzi Iwona Wiśniewska-Bartoszewska. - Rozwiąże problemy lokalowe Sądu Okręgowego w Płocku, który zostanie użytkownikiem całego budynku przy ul. Narutowicza 4 i 6 oraz umożliwi utworzenie wydziału gospodarczego w Sądzie Okręgowym w Płocku. Budynek przy ul. Kilińskiego planowany jest na potrzeby opiniodawczego zespołu sądowych specjalistów dla obszaru właściwości Sądów Rejonowych w Gostyninie, Płocku, Sierpcu, Sochaczewie i Żyrardowie oraz Kuratorskiego Ośrodka Pracy z Młodzieżą. 

Koncepcję architektoniczną wykonała firma Archimedia Architekci & Inżynierowie z Poznania. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE