Reklama

Reklama

Są wyniki sekcji zwłok Mariusza Bieńka. Prokurator potwierdza, że starosta był pod wpływem alkoholu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Michał Siedlecki/Michał Wiśniewski

Są wyniki sekcji zwłok Mariusza Bieńka. Prokurator potwierdza, że starosta był pod wpływem alkoholu  - Zdjęcie główne

foto Michał Siedlecki/Michał Wiśniewski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prokuratura Rejonowa w Płocku otrzymała wyniki sekcji zwłok Mariusza Bieńka, która potwierdziła, że przyczyną śmieci starosty płockiego było utonięcie. Badania wskazały też, że Bieniek był pod wpływem alkoholu.

Reklama

Do tragedii na Wiśle, na wysokości miejscowości Świniary, doszło w niedzielę 22 sierpnia. Trzech mężczyzn wypadło z łodzi - dwóch zostało uratowanych, ale nurt porwał Mariusza Bieńka. 

Przez kilka dni starosty płockiego poszukiwało kilkudziesięciu strażaków, policjantów, strażników miejskich czy WOPR-owców. Ciało znaleziono trzy dni później, kilkadziesiąt kilometrów dalej - w Płocku, 2 km za mostem im. Legionów Piłsudskiego. 

Prokuratura poinformowała, że uratowani mężczyźni byli w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z artykułem 116. kodeksu karnego stan nietrzeźwości zachodzi gdy: 

  1. zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila albo prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość lub
  2. zawartość alkoholu w 1 dm3 wydychanego powietrza przekracza 0,25 mg albo prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość.

Śledczy dysponują już także wynikami sekcji zwłok zmarłego starosty. 

- Sekcja potwierdziła, że przyczyną zgonu było utonięcie. Stwierdzono stężenie alkoholu we krwi starosty - powiedział w rozmowie z nami prokurator Marcin Policiewicz. 

Szczegółowego stężenia prokuratura nie ujawnia - śledczy wskazuje, że zgodnie z definicją prawną jest to stan nietrzeźwości. 

-Trwa postępowanie w tej sprawie. Badamy wątek ewentualnego przestępstwa z art. 178a par. 1 kodeksu karnego, czyli prowadzenia pojazdu w ruchu wodnym w stanie nietrzewości. 

Na tę chwilę nikomu nie przedstawiono zarzutów w tej sprawie. 

Art. 178a. § 1.  Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy