Reklama

Reklama

Ranking Perspektyw 2022. Które szkoły w Płocku są najlepsze?

Opublikowano: czw, 13 sty 2022 16:11
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Ranking Perspektyw 2022. Które szkoły w Płocku są najlepsze? - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Małachowianka poprawiła swój zeszłoroczny wynik, podobnie jak III LO. Słabiej wypadła Jagiellonka.

Reklama

Portal "Perspektywy" od lat prowadzi ranking szkół średnich w całej Polsce. Przy jego tworzeniu pod uwagę brane są: 

 • sukcesy szkoły w olimpiadach,
 • wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych,
 • wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Na 25 proc. oceny wpływa mają wyniki z 43 ogólnopolskich olimpiad oraz 18 międzynarodowych olimpiad. 30 proc. wyniku to wyniki maturalne z egaminów pisemnych z przedmiotów obowiązkowych, a 45 proc. to wyniki maturalne z egzaminów pisemnych z przedmiotów obowiązkowych. 

W tym roku w Polsce najlepsze okazało się XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. Drugie miejsce zajęło Akademickie LO w Toruniu, a podium uzupełniło XIII LO w Szczecinie. 

W Płocku kolejny rok z rzędu bezkonkurencyjna okazała się Małachowianka - 98. miejsce w kraju z wynikiem 54.91. Rok temu LO im. Stanisława Małachowiskiego sklasyfikowano na 99. pozycji. Miejsce w czołowej 200 zagwarantowało szkole złoty znak jakości Perspektyw. 

Na 259. pozycji można znaleźć III LO im. Marii Dąbrowskiej - placówka uzyskała wskaźnik 46.96. Rok temu szkoła była 287. w rankingu. Ostatnim płockim liceum, które załapało się do top 1000 w kraju, jest Jagiellonka - wynik 34.5 dał szkole 886. miejsce (rok temu 550. pozycja).

Biorąc pod uwagę tylko województwo mazowieckie, Małachowianka jest 31. III LO w województwie jest na 67. miejsu, a Jagiellonka na 179. Do rankingu wojewódzkiego załapały się jeszcze VII LO (199. miejsce), V LO (202. miejsce) i Niepubliczne LO SMS Piłki Ręcznej w Polsce (208. miejsce). 

Osobny jest ranking maturalny - tu znaleźć można znaleźć dwa płockie licea. Na 95. miejscu sklasyfikowano Małachowiankę (w 2021 101. miejsce), a na 252. pozycji znalazło się III LO (w 2021 281. miejsce). Warto jednak wspomnieć o wyczynie Michała Wyrębkowskiego, absolwenta Jagiellonki, który aż z 8 egzaminów maturalnych uzyskał 100 proc.

Wśród techników w kraju bezkonkurencyjne okazało się Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczewie. Drugie miejsce przypadło Technikum Mechatronicznemu nr 1 w Warszawie, a na ostatni stopień podium przypadł Technikum Łączności nr 14 w Gdańsku. Jedyną płocką placówką, która została sklasyfikowana w top 500 w kraju jest Technikum Zespołu Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza - 25. pozycja.

W rankingu techników z województwa mazowieckiego wynik 69.56 dał zaś 5. pozycję. Technikum nr 1 z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Kupieckich im. Ludwika Krzywickiego zajęło 69. pozycję w województwie (wynik 49,68), Technikum Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej jest w tym roku na 80. miejscu (47,26), Technikum Zespołu Szkół Technicznych na 86. miejscu (46,27), a Technikum Zespołu Szkół Budowlanych na 97. pozycji (43,6).  

Wyniki zeszłorocznego rankingu można znaleźć tutaj

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (9)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 9 dni temu | ocena +3 / -0

  sowa

  Warto zwrócić uwagę na wysoki wynik Collegium Leonium z niedalekiego Sierpca. To liceum jest wyżej w rankingu niż III LO w Płocku.

 • 12 dni temu | ocena +6 / -1

  Jacek

  Małachowianka jest w Płocku najlepsza bodajże od 1180 roku

 • 12 dni temu | ocena +7 / -2

  tyle

  Dlaczego kiedyś nasze szkoły były wyżej w rankingu? Bo kiedyś były 3 licea, teraz chyba z 9. Do Staszica dostają się tylko olimpijczycy ze 198 punktami, u nas wystarczy 50 czyli mierniaki. Problemem nie jest poziom nauczania tylko uczniowie, którzy powinni iść do zawodówki a w liceum zaniżają średnią.

  • 11 dni temu | ocena +2 / -0

   Plk

   Gdybyś zrobił takie progi, to w naszych liceach klasy byłyby 5 osobowe.

 • 13 dni temu | ocena +11 / -2

  Głąb kapuściany

  Bez sensu. Są szkoły, które nie jeżdżą po olimpiadach, bo nie mają z kim i robią po prostu ciężką robotę z marnym intelektualnie materiałem, jaki dostają. Tam jest dopiero robota do wykonania. Tam się dopiero wyciąga za uszy niedouczonych w podstawówkach dzieciaków, których ktoś kiedyś przepychał na siłę z klasy do klasy bez elementarnej wiedzy.

 • 13 dni temu | ocena +26 / -4

  zaqwsxcde123

  Czy dyrekcja Małachowianki przygotowała już jakieś listy gratulacyjne dla wszystkich korepetytorów, dzięki którym zajęła to miejsce ?

  • 13 dni temu | ocena +3 / -2

   Alinadz

   Wszystkie dzieci biorą korepetycje już od czwartej klasy szkoły podstawowej. W technikach jest zanizony poziom, dzieci które są w technikum powinny być w zawodówkach. Smutne to ale jest taka prawda.

   • 12 dni temu | ocena +5 / -3

    tata

    Alina> Moje dzieci nigdy nie brały korepetycji, do Jagi dostały się bez najmniejszego problemu. Niestety spora część licealistów powinna w zawodówce uczyć się budowlanki, elektryki. A tak skończą liceum na 2+, potem może prywatnie socjologię i będą w sklepie rozstawiać towar...

 • 13 dni temu | ocena +2 / -2

  Doktorant

  Bez sprzecznie nr 1 w rankingu - uliczna wyzsza szkoła życia i melanżu