Reklama

Reklama

Ranking "Perspektyw". Które szkoły najlepsze w Płocku?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Ranking "Perspektyw". Które szkoły najlepsze w Płocku?  - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Magazyn „Perspektywy” opublikował ranking liceów ogólnokształcących oraz techników. Pod uwagę zostały wzięte sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz z przedmiotów dodatkowych, a w przypadku techników również egzaminy zawodowe.

Reklama

Najpierw licea. Na ocenę szkoły największy wpływ miały wyniki egzaminu dojrzałości z przedmiotów dodatkowych – 45 proc. Rezultaty matur z przedmiotów obowiązkowych liczyły się w 30 proc., a sukcesy na olimpiadach w 25 proc.

Jedyną płocką szkołą, która znalazła się w pierwszej setce rankingu Perspektyw jest LO im. Marsz Stanisława Małachowskiego. Uplasowało się na 99. miejscu. Dodajmy, że Małachowianka poprawiła swój wynik z poprzednich lat. W 2020 roku była bowiem na miejscu 108., w 2019 roku na 106, a w 2018 roku na 123.

Płockie liceum z następnym najlepszym wynikiem to III LO, które znalazło się na miejscu 287. Dalej – na 516. miejscu – uplasowało się Katolickie Liceum Ogólnokształcące oraz – na 550. miejscu – LO im. Władysława Jagiełły.

Dodajmy jeszcze, że – według magazynu Perspektywy - najlepszym polskim liceum ogólnokształcącym jest XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. Na drugim miejscu znalazło się Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu, a na trzecim XIII LO w Szczecinie. Cały ranking objął 1000 liceów ogólnokształcących.

Magazyn Perspektywy opublikował także ranking najlepszych techników. Ten objął 500 szkół. Na ich ocenę złożyły się: egzamin zawodowy (wskaźnik obliczany jest jako liczba uzyskanych przez uczniów szkoły tytułów zawodowych w stosunku do liczby absolwentów) - 30 proc., wyniki egzaminów maturalnych ze wszystkich przedmiotów dodatkowych – 30 proc., wyniki egzaminów maturalnych pisemnych ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych – 20 proc. i sukcesy w olimpiadach – 20 proc.

W tym rankingu znalazły się dwa płockie technika. Wysoko, bo na 43. miejscu uplasowało się technikum z Zespołu Szkół Centrum Edukacji, nazywane potocznie „Chemikiem”. W zestawieniu Perspektyw znalazła się także „Budowlanka”. Zajęła 357. miejsce.

Dodajmy, że pierwsze miejsce w rankingu zajęło Technikum Mechatroniczne nr 1 w Warszawie, drugie - Technikum nr 7 w Nowym Sączu, a trzecie Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy