Reklama

Reklama

Radni chcą dodatkowej kamery na moście. Miałaby pomóc w szybszej reakcji na próby samobójcze

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Radni chcą dodatkowej kamery na moście. Miałaby pomóc w szybszej reakcji na próby samobójcze - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilka razy w roku na płockich mostach dochodzi do tragedii. Służby nie mają możliwości dotarcia do osoby, która planuje odebrać sobie życie w ten sposób wcześniej. Radni Łukasz Chrobot i Łukasz Pietrzak chcą montażu dodatkowego monitoringu na moście im. Legionów Piłsudskiego, tak aby szybciej wykrywać potencjalnie zdesperowane osoby.

Reklama

Czy gdyby policyjny negocjator porozmawiał z osobą, która planuje odebrać sobie życie, to przyniosłoby to skutek? Gwarancji nigdy nie ma, ale zawsze jest szansa. Trzeba jednak stworzyć warunki i umożliwić negocjatorowi dotarcie do zdesperowanej osoby zanim podejmie ostateczną decyzję. 

Z takiego założenia wyszli radni Koalicji Obywatelskiej - Łukasz Chrobot i Łukasz Pietrzak. Radni chcą, aby most im. Legionów Piłsudskiego został objęty dodatkowym monitoringiem. 

- Z ogromnym żalem obserwujemy coraz częstsze sytuacje, kiedy ktoś próbuje się targnąć na swoje życie, skacząc z płockiego mostu. Kamera powinna zostać zamontowana na środku mostu, z możliwością obserwacji pola w zakresie 360 stopni. Jeśli warunki techniczne będą to wykluczały, to proponujemy montaż dwóch kamer, w miejscach wjazdu na most. Wierzymy, że wcześniejsza obserwacja dziwnie zachowującej się osoby, bądź stojącej na moście poskutkuje szybszą reakcją służb i znacznie zwiększy szanse na zapobiegnięcie kolejnej tragedii - napisali we wspólnej interpelacji. 

Miasto wskazuje, że most jest objęty monitoringiem, ale nie wyklucza montażu dodatkowej kamery. 

- W chwili obecnej w bliskiej odległości mostu znajdują się dwa punkty kamerowe. Jeden zlokalizowany jest przy ul. Mostowej, natomiast drugi znajduje się po drugiej stronie mostu w rejonie ronda Lajourdie - tłumaczy Piotr Dyśkiewicz, zastępca prezydenta ds. komunalnych. - Propozycja zamontowania kamery na środku mostu będzie przedmiotem konsultacji pod względem możliwości technicznych. 

Zastępca prezydenta dodał, że montaż dodatkowej kamery zostanie rozważony przy następnej rozbudowie monitoringu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy