Reklama

Problemy ze skórą – kiedy warto skorzystać z colostrum?

Opublikowano:
Autor:

Problemy ze skórą – kiedy warto skorzystać z colostrum? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości U wielu osób występują problemy skórne. Trądzik bywa bolączką nie tylko nastolatków, ale i dorosłych. W wielu chorobach skóry ważne jest zwalczanie bakterii oraz stymulacja regeneracji naskórka. Jak colostrum pomaga na trądzik i inne schorzenia?

U wielu osób występują problemy skórne. Trądzik bywa bolączką nie tylko nastolatków, ale i dorosłych. W wielu chorobach skóry ważne jest zwalczanie bakterii oraz stymulacja regeneracji naskórka. Jak colostrum pomaga na trądzik i inne schorzenia?

Czym jest colostrum?

Colostrum stanowi pierwszy pokarm ssaków, a jego skład różni się od mleka dojrzałego. Jest krótko produkowane przez gruczoły mleczne, ponieważ zaledwie do kilkudziesięciu godzin po narodzinach potomka. Colostrum, czyli siara lub młodziwo, obfituje w substancje odżywcze, a także białka i peptydy, które wpływają na rozwój układu immunologicznego noworodka i zapewniają ochronę przed patogenami. Wśród składników aktywnych znajdują się m.in.: laktoferyna, laktoalbumina, lizozym oraz czynniki wzrostu.

Właściwości siary sprzyjające skórze

W suplementach stosowana jest zwykle siara bydlęca, która ma właściwości wpływające na poprawę stanu skóry. Działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo i przeciwzapalnie. Właściwości gojące przyspieszają regenerację uszkodzonej skóry. Dzięki temu zarówno suplementy, jak i kosmetyki z colostrum oferowane przez Genactiv są pomocne w leczeniu trądziku. Warto postawić na wspomaganie organizmu od wewnątrz, ale też przyspieszyć leczenie uszkodzonej skóry od zewnątrz.

Szczególne działanie laktoferyny

W trądziku i innych problemach ze skórą potwierdzono pozytywne działanie laktoferyny, czyli jednego z podstawowych białek colostrum. Odgrywa ona kluczową rolę we wzmacnianiu systemu odporności, ale też przeciwdziała rozwojowi drobnoustrojów na powierzchni śluzówek. Laktoferyna zalicza się do rodziny transferyn, których właściwością jest zdolność do wiązania żelaza, dzięki czemu pierwiastek zostaje usunięty ze środowiska rozwoju patogenów. Jony żelaza są niezbędne do wzrostu patogenów, dlatego laktoferyna skutecznie ogranicza ekspansję czynników chorobotwórczych. Ponadto zaburza stabilność osłon komórkowych bakterii i ich metabolizm. Białko wykazuje aktywność wobec wielu bakterii Gram-ujemnych i Gram-dodatnich oraz wirusów, grzybów i pierwotniaków. We współczesnym świecie drobnoustroje są coraz bardziej odporne na antybiotyki, a laktoferyna zwiększa wrażliwość na ich działanie. Umożliwia zmniejszenie podawanych dawek niektórych leków. Warto pamiętać, że charakteryzuje się również właściwościami przeciwwirusowymi. Korzysta się z niej np. w przypadku opryszczki jako środek wspomagający.

W jakich problemach skórnych pomaga colostrum?

Wśród najczęściej występujących problemów dermatologicznych wyróżniany jest trądzik. Powoduje rozmaite zmiany skórne. Mogą to być nieestetyczne zaskórniki, ropne krostki i inne stany zapalne. Colostrum, ze względu na zawartość laktoferyny i lizozymu, pomaga w łagodzeniu objawów trądziku o umiarkowanym i lekkim nasileniu. Może pomóc również w redukcji stanów zapalnych związanych z łuszczycą. Ważnym faktem jest, że przyspiesza gojenie ran.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE