Reklama

Prezes Orlenu nie odpowiada na pismo ws. współfinansowania stadionu. Radny chce zapytać kogoś innego

Opublikowano:
Autor:

Prezes Orlenu nie odpowiada na pismo ws. współfinansowania stadionu. Radny chce zapytać kogoś innego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto nie ma całej kwoty potrzebnej do budowy stadionu Wisły Płock. Do inwestycji mógłby dołożyć się PKN Orlen, ale pismo prezydenta Andrzeja Nowakowskiego z prośbą o zaangażowanie pozostaje bez odpowiedzi. Wojciech Hetkowski proponuje więc skierować pytanie nieco niżej, do delegata ds. społeczności lokalnej.

Miasto nie ma całej kwoty potrzebnej do budowy stadionu Wisły Płock. Do inwestycji mógłby dołożyć się PKN Orlen, ale pismo prezydenta Andrzeja Nowakowskiego z prośbą o zaangażowanie pozostaje bez odpowiedzi. Wojciech Hetkowski proponuje więc skierować pytanie nieco niżej, do delegata ds. społeczności lokalnej. 

Budowa nowego stadionu Wisły Płock nie jest już jakimś odległym marzeniem, a całkiem realnym zadaniem. Zadaniem, na które potrzeba ok. 100 milionów złotych, a miastu trochę z pewnością brakuje. Pomóc mógłby Orlen, ale pismo z prośbą o wsparcie pozostaje bez odpowiedzi. Radny Wojciech Hetkowski na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Kultury, Sportu i Turystyki zaapelował do kolegów, by pismo skierować do kogoś innego. Konkretnie do Wioletty Kulpy, liderki płockiego PiS-u i kandydatki na prezydenta miasta, która jednocześnie w koncernie pełni funkcję kierownika Działu Sponsoringu Społecznego i CSR.

- Zaczynam odnosić wrażenie, że procedury i struktury funkcjonowania takiego koncernu jak PKN Orlen mogą powodować, że pismo prezydenta nie dotarło do prezesa - mówił Hetkowski. - Może uniknijmy tak skomplikowanej procedury i skierujmy pismo do delegata ds. społeczności lokalnej pismo z pytaniem, czy Orlen zamierza uczestniczyć we współfinansowaniu tej inwestycji i jeśli nie, to dlaczego. Dobrze byłoby mieć jasność. 

Przewodniczący Michał Sosnowski zaproponował, żeby znacznie uprościć procedurę i po prostu spytać o to Wiolettę Kulpę już na najbliższej sesji rady miasta. Radny Hetkowski upierał się jednak, by wystosować pytanie drogą oficjalną, bo na auli ratusza liderka lokalnego PiS jest radną, a nie delegatem Orlenu

- Wystąpienie w imieniu komisji do kierownika działu sponsoringu społecznego i CSR z zapytaniem o możliwość finansowania budowy stadionu Wisły Płock przez PKN Orlen, spowodowane brakiem odpowiedzi ze strony prezesa PKN Orlen na pismo prezydenta Płocka w tej sprawie - brzmi treść wniosku. 

Jako że był to wniosek formalny, został poddany pod głosowanie. Radni Michał Sosnowski, Wojciech Hetkowski, Iwona Krajewskia i Tomasz Kominek go poparli. Obecni na posiedzeniu komisji radni PiS Adam Modliborski, Marek Krysztofiak i Andrzej Aleksandrowicz nie wzięli udziału w głosowaniu. 

- Nie weźmiemy udziału w głosowaniu, bo pismo było skierowane do prezesa. Zastanawiamy się, co ma z tym wspólnego przewodnicząca Kulpa - wyjaśnił Krysztofiak. - Przewodnicząca Kulpa nie jest dyrektorem ani członkiem zarządu. 

- Jest to osoba naznaczona jako przedstawiciel ds. kontaktu z lokalną społecznością. Mamy prawo takie pismo złożyć - argumentował Hetkowski. 

- Nie neguję prawa, ale mówię o złym adresacie - odbijał piłeczkę Krysztofiak. 

Na wniosek Tomasza Kominka wniosek zostanie także przekazany do wiadomości prezesa Daniela Obajtka. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE