Reklama

Reklama

Prawie 2,7 mln zł dla regionu. Rządowe dofinansowanie na działania ekologiczne

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Płocku

Prawie 2,7 mln zł dla regionu. Rządowe dofinansowanie na działania ekologiczne - Zdjęcie główne

foto Starostwo Powiatowe w Płocku

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prawie 2,7 mln zł trafi do Płocka i subregionu płockiego. Pieniądze, w formie dotacji, trafią do regionu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. To na działania pro-ekologiczne.

Reklama

Samorządowcy otrzymali symboliczne czeki i podpisali umowy na realizację ekologicznych inwestycji. Przekazane dotacje, w sumie 2 mln 674 tys zł, mogą zostać przeznaczone na działania związane z edukacją ekologiczną, ochroną środowiska, modernizacją oświetlenia, wymianą źródeł ciepła oraz usuwanie azbestu.

- To dotacje, które trafiają o konkretnych miejscowości na ziemi płockiej - mówił Maciej Małecki, wiceminister Aktywów Państwowych. - Ta dotacja to nie są tylko pieniądze, to tak naprawdę konkretne działania - na przykład obniżenie cen energii elektrycznej w Gąbinie, Małej Wsi, Bulkowie, wymiana oświetlenia na energooszczędne, ścieżki ekologiczne czy dbanie o zieleń. Przeznaczamy także środki na realizację pro-ekologicznych kampanii, tak by wpajać dobre nawyki już od najmłodszych pokoleń.

Każda gmina mogła wnioskować o 30 tys. zł na organizację pikniku ekologicznego. Takie wydarzenia odbędą się w powiecie płockim, a konkretniej w Bodzanowie, Brudzeniu Dużym, Bulkowie, Gąbinie< Małej Wsi, Nowym Duninowie, Staroźrebach i Wyszogrodzie. 

Pieniądze, 150 tysięcy złotych, trafiły też do powiatu płockiego na poprowadzenie edukacji ekologicznej, a kolejne 100 tysięcy na usuwanie barszczu Sosnowskiego. 

Przekazano także symboliczne czeki dla Płocka. Ponad 80 tysięcy złotych otrzymał samorząd miasta na pielęgnację 35 drzew, które zostały wpisane jako pomnik przyrody, a kolejne 97 tysięcy parafia św. Bartłomieja - na ten sam cel.

- Pieniądze, które są przydzielane w ramach tych programów, są bardzo ważne dla samorządowców - mówił Jacek Ozdoba, Minister Klimatu i Środowiska. - Są one możliwe do przekazania dzięki konkretnym działaniom rządu Zjednoczonej Prawicy. Przygotowaliśmy konkretne nowelizacje kodeksu karnego, które zakładają m.in. możliwość orzekania kary nawiązki na rzecz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Przestępcy środowiskowi przez 10 lat wpłacili na ten cel tylko 1 mln zł. To była kropla w morzu. Dziś to zmieniliśmy.

W ramach programu przekazano też kilkaset tysięcy złotych na usuwanie azbestu i modernizację oświetlenia oraz wymianę źródeł ciepła. 

W sumie fundusz przekazał gminom blisko 6 mln zł na działania pro-ekologiczne. Środki trafiły do powiatów płockiego, gostynińskiego, sochaczewskiego i żyrardowskiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy