Znacie wszystkie miejsca w Płocku, z których korzystali filmowcy? Które były najczęściej wykorzystywane? Ile tytułów filmów, a także seriali wymienicie? Jeśli jesteście ciekawi i chcecie poznać ciekawostki z planów zdjęciowych najciekawszych produkcji, koniecznie zainteresujcie się projektem „Filmowy Płock”.
- W kadrze zawsze wygląda imponująco, a nawet złowrogo. W „Stawce większej niż życie” był tłem spotkania Basi Reczko ze szpiegiem Rioletto, w „Dotknięciu nocy” niemym świadkiem pozbycia się przez mordercę dowodów zbrodni. W filmie „Walkower”, dla Andrzeja Leszczyca, będzie drogą ucieczki, podobnie jak dla Tadeusza z „Pięć i pół Bladego Józka”. Jechał po nim również Hans Kloss. Mowa o Moście im. Legionów Piłsudskiego – punktują w Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej i w Kinie Za Rogiem, a przecież to jeszcze nie wszystko. Niedawno dowiedzieliśmy się, że nasze miasto postanowiła w swoim filmie wykorzystać Kinga Dębska.
[ZT]16386[/ZT]
Resztę tytułów poznamy w trakcie spaceru z przewodnikiem już 3 września. Początek na Starym Rynku, zbiórka uczestników o godz. 12.00. Udział jest bezpłatny.
Projekt „Filmowy Płock” to nie tylko jeden spacer, to również seanse w lokalnym Kinie za Rogiem. Pierwszy 23 września. Widzowie będą mogli obejrzeć film „Miłość” Sławomira Fabickiego z 2012 roku. W repertuarze łącznie ujęto sześć tytułów, w tym film „Pięć i pół Bladego Józka” Henryka Kluby i Wiesława Dymnego, który nie uniknął znacznej ingerencji cenzury.